Усіма силами Байден і його оточення намагаються показати, що потрібно продовжувати допомагати Україні, — політолог про візит Остіна до Києва

Ллойд Остін. Фото: president.gov.ua

Візит міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва — особливий знак, що Вашингтон не зменшить допомогу Україні. Таку думку сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Ті люди, які вміють читати між рядків, прекрасно розуміють натяки, які посилає нам Джо Байден. І у своїй колонці для The Washington Post, і своєю позицією щодо того, що допомога Україні — це відповідність національним інтересам Сполучених Штатів. Це коли почалися труднощі в Конгресі, коли він прилетів до Європи й особисто попросив країни антипутінської коаліції насамперед лідерів Європейського Союзу, підставити плече Україні, доки в США буде йти політична метушня. Тому що війна не терпить, війну не можна поставити на паузу, цього і хоче путінська Росія — схилити нас і наших партнерів до заморожування конфлікту або, щонайменше, перемир’я, щоб вони могли накопичити свої сили й вдарити заново”, — сказав він.

Тому, уточнив політолог, візит керівника Пентагону до Києва не можна недооцінити і сказати, що це якась випадковість.

“Я думаю, що найближчим часом ми побачимо дуже серйозний результат цього візиту. На превеликий жаль, результат таких візитів, на відміну, наприклад, від візиту Блінкена за політичною лінією, візити Остіна, я глибоко переконаний, 80% будуть у закритій частині, винятково у військовій парадигмі, щоб країни антипутінської коаліції… перед наступним “Рамштайн” Остін уже всіх обдзвонив, всі 50 країн запросив на цю віртуальну зустріч, але він сам особисто повністю зараз супроводжуватиме цей “Рамштайн” перед зимовим періодом”, — каже Буряченко.

Крім того, на його думку, це особливий знак і того, що на серйозному рівні контакт з українською стороною — з Офісом президента, відповідними групами, Кабінетом міністрів, Збройними силами України. І є рівень довіри між партнерами.

“Тому всіма силами Байден і його оточення намагаються показати і на свій внутрішній бік політичну важливість України, і для зовнішніх гравців те ж саме — що потрібно продовжувати допомагати Україні”, — додав політолог.

Він нагадав, що перші результати вже є.

“Німеччина плюс 5 млрд від запланованого, Голландія плюс 2 млрд євро від запланованого. Тобто вже країни потихеньку починають включатися в цей контекст і ситуацію, що склалася наприкінці цього року”, — резюмував Олексій Буряченко.

Зазначимо, Ллойд Остін прибув із візитом до України за два дні до зустрічі у форматі “Рамштайн”, яка відбудеться онлайн.

Читайте також: “Дуже важливий візит”: завдання Остіна в Україні пояснив глава Інституту американістики

Нагадаємо, раніше Буряченко заявив, що Джозеф Байден — той президент США, за якого Україна та Сполучені Штати вступили в нову еру своїх взаємовідносин, що називаються стратегічним партнерством.

Прямий ефір