Усі малі народи РФ просто йдуть у розхідник у зоні бойових дій в Україні. Вони — витратний матеріал для військово-політичного командування країни-агресора. Крім того, всередині російської армії є і завжди були міжетнічні конфлікти. Про це сьогодні, 2 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Так він прокоментував інформацію, що в Україні було розгромлено чуваський батальйон “Атал”. Перед відправкою до України російські окупанти з Чувашії танцювали, кричали і збиралися повертати, як вони говорили “російські землі від Аляски до Києва”, тепер повертаються додому без перемог. Ці втрати стали можливими завдяки роботі американських РСЗВ HIMARS (“Хаймарс”), які є на озброєнні Збройних сил України (ЗСУ).
“Що ж до окупантів, які танцюють, то ми вже не вперше бачили, як вони вирушають у зону бойових дій в Україні, щоб вбивати українців, із певним натхненням, радістю, придихом і ейфорією, а все закінчується тим, що назад вони повертаються в чорних пакетах. Це класика. Але вони вирушали в зону бойових дій на неспеціалізованому автомобільному транспорті. Це були не ББМ, не броньовані будь-які засоби. Це були, наприклад, “Буханки”, ті ж самі УАЗики. Що зайвий раз тільки підтверджує, що у, по-перше, командування абсолютно наплювацьке ставлення до збереження життя і особового складу цієї всієї біомаси. З іншого боку, це говорить про те, що дефіцит ББМ, повноцінних бойових броньованих машин у російських окупаційних військах сягає своєї межі”, — сказав Коваленко.
А такий собі “суїцид” російської армії, який зараз відбувається під Авдіївкою, на Вугледарському та Лиманському напрямках — це, за словами оглядача, нічого нового.
“Ми це бачили і торік. Ми дуже часто чули про такі типи атак і від свідків, і від учасників Другої світової війни. Ми не вірили в ці “м’ясорубки”, не вірили спочатку, що можливо так використати людський ресурс, але, тим не менш, нічого не змінилося в загальній тактиці ведення бойових дій, що сучасного російського командування, що того, що існувало ще в період Радянського Союзу. Рідкісні генерали, рідкісні командувачі дійсно ефективно використовували людський потенціал і в період Другої світової війни, і за радянських часів”, — розповів він.
Коваленко окремо зазначив, що це аж ніяк не Жуков. Жуков якраз був “м’ясником”.
“Берегли особовий склад, якщо згадати історію Другої світової війни, насамперед генерали, командувачі українського походження. Аналогічно ми можемо бачити зараз і ставлення російського командування до різного роду малих народностей. Ми говорили про чувашів, а що таке чуваші? Це — витратний матеріал в уявленні середньостатистичного російського генерала. Аналогічно й інші — буряти, тувинці. Попри навіть те, що сам Шойгу (міністр оборони РФ, — ред.) є тувинцем за походженням, проте”, — підсумував військово-політичний оглядач.
Читайте також: Надалі Росія може використовувати тільки “м’ясні штурми”, — військовий експерт
Нагадаємо, раніше Коваленко висловив думку, що РФ ніколи не була єдиною і цілісною. Навіть нещодавні події, які відбувалися в Дагестані, в Махачкалі, цьому свідчення. Ці події є результатом мультикультурної ксенофобії, яка десятиліттями вирощувалася в Росії.