“Усі хочуть, щоб Україна була в Альянсі”: підсумки засідання Ради Україна — НАТО підбив Умєров

Рустем Умєров. Фото: armyinform.com.ua

Країни-члени НАТО не виступають проти членства України в Альянсі, високо оцінюють можливості української оборонної промисловості, зацікавлені в її продукції та опрацьовують питання передачі Україні літаків Mirage. Про це сьогодні, 18 жовтня, розповів міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками засідання Ради Україна — НАТО, яке відбулося напередодні, повідомляє FREEДОМ.

Він наголосив: була відкрита і відверта розмова про ті ризики, з якими стикається Україна та весь демократичний світ.

“Окремо зазначив, що головна загроза для демократичного світу сьогодні — це нова “вісь зла” на чолі з Росією. І це є серйозною загрозою для нас сьогодні у війні. Повинні ще більше посилити та об’єднати наші зусилля, щоб перемогти цей новий альянс “осі зла”. Саме тому окремий фокус під час зустрічі був на збільшенні інвестицій та фінансуванні українських оборонних потужностей. Мої колеги були згодні, що ці можливості та темпи української оборонки сьогодні безпрецедентні, і ми можемо виробляти зброю та військову техніку швидше та значно дешевше. Ми можемо доставляти це швидко на фронт для наших воїнів, і нам потрібне фінансування. Тому багато країн учора вже висловили готовність інвестувати”, — сказав міністр оборони України.

За словами Умєрова, він очікував на більш стриману реакцію на пропозицію негайно запросити Україну до НАТО, але у союзників цей пункт мирного плану президента України Володимира Зеленського питань не викликав.

“Всі хочуть, щоб Україна була у НАТО. Більше питань було про те, як ми можемо допомогти зараз, і як швидко це можна зробити. Це внутрішні питання. Вони обговорюватимуть це всередині, але я по залі, за відчуттям, взагалі не почув нічого проти”, — розповів міністр оборони.

Коментуючи інформацію про те, що союзники наполягають на зниженні мобілізаційного віку в Україні, міністр сказав, що це питання не обговорювалося.

“Перше: про мобілізацію обговорення не було. Друге: ми не коментуємо чуток. Третє: коли мене запитують про мобілізацію, я говорю, що ми мобілізацію провели разом із парламентом. Закон, у якому чітко зрозуміло, як входить у периметр людина, як стає військовозобов’язаним, як тренується, як з периметра виходить. Іноді бувають обговорення, ідеї: вони хочуть зрозуміти, чому ми не рекрутуємо, чому ми не мобілізуємо людей у ​​віці 18-25 років. Ми їм пояснюємо, що це умова Верховної Ради, яка дозволила нам мобілізувати з 25 до 60-ти. Вони просто цікавляться, чому Україна ухвалює такі рішення, а ми відповідаємо”, — пояснив Умєров.

Український міністр також розповів, що деякі союзники цікавляться продукцією української оборонної промисловості: ракетами, дронами, системами радіоелектронної боротьби та іншими видами озброєння. І хотіли б його купувати. Однак про продаж поки не йдеться, наголосив він.

“Ми не виключаємо цих можливостей, але я хочу, щоб це було колективне рішення, тому в цьому плані ми підготуємо та подамо [пропозиції] керівництву для ухвалення рішення”, — прокоментував глава українського оборонного відомства.

Міністр також обговорив питання передачі Україні французьких літаків, але не став розкривати деталі підготовки до експлуатації цієї техніки, пославшись на те, що це прерогатива французької сторони.

“Щодо Mirage спілкувалися з міністром оборони Франції, обговорили питання: коли, як. Проводиться вже співпраця. Просто не хочу її анонсувати, бо вони хотіли це анонсувати. Але жодних проблем немає із французького боку. Щобільше, я дуже вдячний їм, що вони зараз оснащують озброєнням, військовою технікою, готують нашу бригаду, і незабаром вона вже буде в нас удома”, — наголосив Рустем Умєров.

Також глава українського оборонного відомства надав союзникам докази присутності північнокорейських військових на окупованій українській території та закликав до обміну розвідданими про КНДР.

Читайте також: Запрошення України до НАТО — демонстрація, що не Путін змінює курс усього світу, — Зеленський

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді український план перемоги. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків. Перший пункт — запрошення України до НАТО, другий — оборона України, третій — стримування Росії, четвертий — стратегічний економічний потенціал України. П’ятий — пункт безпеки, він розрахований на повоєнний час.

Читайте також: Презентація плану перемоги та зустріч із високими посадовцями: як проходить візит президента до Брюсселя (ВІДЕО)

Прямий ефір