Боротьба за довідку про отримане каліцтво, щоб не повертатися на фронт. У Росії військовослужбовці судяться з госпіталями та військово-лікарськими комісіями, щоб отримати довідку про військову травму і не повертатися на передову, повідомляє FREEДОМ.
Сьогодні, за даними видання “Верстка”, таких позовів близько 120. Поки відомо лише про один випадок, коли російський суд став на бік військового.
Очікувати, що військові госпіталі стануть на бік російського солдата не доводиться. Лікарі підкоряються рішенню вищого військового керівництва. А рішення просте — до служби придатні всі, розповідають колишні військові лікарі в Росії.
“Госпіталі підпорядковуються генеральному штабу, і роблять так, як їм скажуть. Зараз установки посилилися, оскільки армії потрібні люди. Якщо всі частини тіла у військовослужбовця на місці, його потрібно визнати придатним і відправити назад на фронт”, — розповів колишній військовий хірург Максим Мироманов в інтерв’ю “Радіо Свобода”.
Так, військовослужбовець Олексій Зайцев отримав на фронті мінно-вибухову травму. Попри осколки в ногах, лікарі визнали його придатним до служби. У спілці комітетів солдатських матерів упевнені — це свавілля медиків. Так чи інакше підсумок один. Військовослужбовцям, які постраждали під час бойових дій, доводиться судитися абсолютно за все. Починаючи від довідки за отримання каліцтв на фронті та закінчуючи виплатами. Адже без відповідного документа, солдат не може припинити службу. На думку експертів, уся справа в кадровому дефіциті та масовому розірванні контрактів. Раніше в Міноборони Росії заявили, що планують завершити формування резервної армії.
“Формуємо резерви у складі армійського корпусу, армії. Плюс до цього п’ять полків — у 1-шу і 20-ту армії танкові. Там іде все планово, фактично до кінця червня завершимо формування резервної армії. І найближчим часом завершимо формування армійського корпусу. П’ять полків сформовано вже більш ніж на 60%, у такому випадку я говорю й про особовий склад, і про техніку”, — заявив міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу під час наради президента Росії з членами Ради безпеки.
За словами військового керівництва РФ, в день підписують контракти з російською армією не менше 1300 осіб. І, мовляв, кожен рветься в бій.
“Російська влада намагається набрати людей шляхом вербування, а не проведенням другої хвилі мобілізації. Тому що мобілізація була неоднозначно прийнята в Росії. Контрактник — це доброволець і за російськими законами це залишається ще”, — повідомив правозахисник, голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.
Ось тільки ті, хто вже потрапив на службу, відверто говорять про свавілля та невдачі російської армії. У березні 2023 року наклав на себе руки герой Росії Дмитро Лисицький. Перед смертю він писав доповідні Путіну і Шойгу про розгром російських військ під час наступу на Миколаїв.
“Лисицький писав доповідні про те, хто винен у розгромі 247-го полку. Він надсилав їх Володимиру Путіну, Сергію Шойгу, Валерію Герасимову, а також в адміністрацію президента та в Міноборони”, — пише видання BBC, посилаючись на свої джерела.
Щоправда, на листи Лисицького ніхто так і не відреагував. Подібних історій, коли російські військові говорять відкрито про провали армії РФ, про беззаконня командирів, про невиплачені зарплати та відсутність спорядження — сотні. А приховувати реалії російській владі стає все складніше.
Читайте також: У Росії не можуть створити “героїв СВО”, хоча спроби тривають постійно (ВІДЕО)