Усе складається не дуже добре для Путіна й режиму Асада, — політолог

Сирійські повстанці під Алеппо. Фото: gettyimages.com

Росія продовжує відігравати серйозну роль у Сирії попри те, що вивела звідти значну частину наземних сил. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Росія відіграє досить серйозну роль у Сирії попри те, що значна частина наземних сил там була виведена в попередні роки, що, звичайно, пов’язано з агресією Росії проти України. Там залишалася якась частина найманців, представників приватних військових компаній, які Росія досить активно якраз у Сирії почала використовувати від самого початку. Вони спочатку обкатали це під час громадянської війни, а потім уже почали це використовувати зокрема й на фронтах російсько-української війни. Але при цьому в Сирії, по-перше, залишилася російська база — це дуже важливий момент — яка для Росії має стратегічне значення, й залишилася якась досить суттєва кількість авіації. Вони зараз дійсно її використовують для завдання ударів по тилових, скажімо так, позиціях повстанців, які ведуть наступ”, — сказав він.

Політолог зауважив, що є питання щодо ефективності цих ударів, бо навіть російські воєнкори визнають, що все це не йде в жодне порівняння з попередніми діями.

“По-перше, немає єдиного нормального якогось керівництва, тобто присутня певна розгубленість. По-друге, ті ж повстанці виявилися набагато краще готовими до завдання подібних ударів. І знаєте, ось те полювання, тому що по-іншому це назвати дуже складно, чим займалася російська авіація, по суті, вчиняючи воєнні злочини в попередні роки… Вони бомбили там просто міста, села, які взагалі жодним чином не могли себе захистити, бо в них не було практично реальних якихось засобів протиповітряної оборони… Нині ситуація помінялася в тому плані, що вже так спокійно це не вдається робити. Тобто є певний рівень підготовки”, — розповів Рейтерович.

Він наголосив, що зараз Росія та Володимир Путін опинилися на “дуже серйозній розтяжці”. З одного боку, для РФ не надати достатньої допомоги диктатору Башару Асаду — це підписати вирок його режиму, який і так уже дуже сильно хитається.

“З іншого боку, для того, щоб хоча б спробувати утримати ситуацію, я не кажу зараз про те, щоб якось кардинально змінити Росію, треба набагато більше сил, ніж у них є в Сирії, а взяти ці сили додатково, окрім як із російсько-українського фронту, просто немає звідки. І тому Путін зараз сподівається, напевно, що воно якось само собою вирішиться, і ситуацію вдасться утримати під контролем, але складається все не дуже добре для Росії й конкретно для режиму Асада, який є союзником Російської Федерації”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Наслідок “геополітичного генія” Путіна: провал російських військ у Сирії прокоментував експерт-міжнародник

Як повідомлялося раніше, 27 листопада сирійські повстанці на чолі з військовою опозицією почали наступ на північному заході Сирії. За кілька днів вони взяли під контроль понад 70 населених пунктів у сільській місцевості та прорвалися в Алеппо — друге за величиною місто країни. У 2016 році звідси опозиційні війська витіснила армія президента Башара Асада та його союзників — Ірану, Росії та ліванського терористичного угруповання “Хезболла”.

У районі Алеппо найщільніша концентрація російських військових баз. Найбільшу базу 46 сирійські повстанці взяли під контроль у перші дні свого наступу.

Башар Асад вирушив по допомогу до Москви. За повідомленнями ЗМІ, Путін направив до Сирії російські військові літаки. Їхніх бомбардувань зазнали Алеппо та інші населені пункти, які перейшли під контроль антиурядових сил. Відомо про жертви серед мирного населення.

Прямий ефір