Усе, що активно виробляє Росія, не розвиває економіку країни, а згорає у вогні війни, — Ус

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Щоб стабілізувати економіку, рада директорів Банку Росії 26 липня підвищила ключову ставку до 18%. У Центробанку вже заговорили про можливе підвищення ставки до 20% через інфляцію. У Росії намагаються продемонструвати зростання внаслідок розвитку військово-промислового комплексу (ВПК), який навпаки перегріває економіку. Про це сьогодні, 11 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Ведення війни проти України призвело до того, що з ринку праці Росії вимито 1,7 млн осіб. Зростання суми виплат за підписання контракту відбувається щотижня. Це зростання постійних виплат за контракти призводить до того, що глава Центрального банку Росії Ельвіра Набіуліна називає “розігрів економіки”. Тобто гроші заходять в економіку, але не ґрунтуються на реальному розвитку економіки країни”, — сказав він.

Продукт, який виробляє ВПК Росії, не здатний додати прибуток в економіку.

“У липні 2023 року у звіті Центрального банку Росії була дуже гарна фраза про те, що основна проблема економіки Росії полягає в тому, що зростання відбувається у виробництві товарів і послуг, не пов’язаних зі споживанням та інвестуванням. Тобто в перекладі на більш неекономічну мову, це означає: все, що робить російська економіка, моментально згорає у вогні війни”, — пояснив експерт.

Високі виплати за підписання контракту з Міністерством оборони РФ, великі зарплати у сфері ВПК стимулюють зростання інфляції.

“Виплати зростають і ціни підвищуються в Росії. Так реагує ринок — більше грошей вливається, значить, можна підняти ціни. Але ціни відчувають не тільки ті, хто підписав контракт із Міністерством оборони, а все населення. У зв’язку з цим відбувається розбалансування економіки”, — сказав економіст.

Попри всі проблеми в економіці, Кремль заявляє про зростання і стабільність, роздаючи все ті ж обіцянки, якими апелює Володимир Путін протягом усього правління.

“Путін за весь період правління давав практично одні й ті самі обіцянки. І, по суті, вони так і не були виконані, проте стали символом, який у підсумку залишається суто на папері”, — резюмував Ус.

Читайте також: Діагноз — перегрів: політика Кремля руйнує економіку РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір