Усе може відбутися швидко й успішно, за прикладом Швеції та Фінляндії, — експерт про перспективи вступу України до НАТО

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Україна доклала багато зусиль для того, щоб максимально наблизитися до вступу в Північноатлантичний альянс. Наступний крок на цьому шляху — запрошення і членство в блоці. І це може статися швидко, за прикладом Фінляндії та Швеції. Таку думку сьогодні, 14 червня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ озвучив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Україну багато всього пов’язує з НАТО. Діє Хартія про співпрацю, створена Рада Україна — НАТО, є Партнерство розширених можливостей. Є ще багато інших складових. Україна багато років виконувала річну національну програму співпраці з Альянсом. Блок сприяв методологічно, щоб це все реалізовувалося, підтримував фінансово багато проєктів цієї програми. Тому, мені здається, важко вже щось придумати, аби бути ще ближче до НАТО. Наступний крок — це вступ”, — сказав Джердж.

Він не виключає, що на саміті НАТО у Вашингтоні, навіть якщо Київ не отримає офіційного запрошення стати членом Альянсу, партнери докладуть зусиль, щоб співпраця з Україною була ще більш стійкою та ефективною.

“Якщо не буде очікуваного нами запрошення до НАТО, звісно ж, що-небудь придумають у штаб-квартирі спільно з українською стороною, щоби співпраця стала тіснішою, стійкішою. І це ті кроки, які нам гарантують вступ до НАТО в майбутньому”, — акцентував спікер.

На думку Джерджа, коли Україна поверне під контроль території в міжнародно визнаних кордонах 1991 року, перешкод на шляху до НАТО не буде. Незалежно від ситуації в РФ.

“Ми повертаємо собі свої території і, незалежно від того, як там ситуація складеться “за поребриком”, усі ці питання можемо активізувати (вступу до НАТО, — ред.). І в цьому плані може бути успіх. Дуже швидко все може відбутися, за прикладом Швеції та Фінляндії. Оскільки ми багато зробили для того, щоб досягти стандартів НАТО, виконати їхні критерії. І коли Україна відновить свою територіальну цілісність, причин уповільнювати цей процес не буде”, — вважає експерт.

Він також звернув увагу на те, що в угоді про безпекову співпрацю, яку підписали Зеленський і Байден на полях саміту G7 в Італії, було зафіксовано, що майбутнє України — у НАТО.

“Були різні заяви до цього, зокрема й Байдена. Виникали питання, мовляв, можливо, змінилася позиція в американців. Але абсолютно ні. Підписання такої угоди про безпеку і наявність пункту про те, що Україна буде в НАТО разом з американцями, свідчить про те, що США підтримуватимуть цей процес для нас у майбутньому”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Угода зі США — міст до членства в НАТО, — Зеленський

Нагадаємо, раніше голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив в інтерв’ю The Washington Post, що на саміті Альянсу в липні планують обговорити кілька ключових питань, які стосуються України, проте про конкретні дати вступу до НАТО поки що не йтиметься. 

Читайте також: Міст до членства України в НАТО — чого чекати від саміту у Вашингтоні (ВІДЕО)

Прямий ефір