У Росії зараз маленькі зовнішні борги, основна частина боргу — внутрішній, і вона його нарощуватиме. І нарощує вже дуже швидко, змушуючи російські банки купувати облігації. Про це сьогодні, 11 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив російський економіст, доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц.
“А далі уряд Росії простягнув свій погляд на гроші населення і збирається змусити населення купувати борги російського уряду, купувати облігації. Для цього придумано хитру комбінацію з додатковим пенсійним страхуванням через НПФ. Тобто формально люди забиратимуть гроші з банків, перекладатимуть у НПФ, а НПФ уже купуватимуть облігації федеральної позики і даватимуть у борг уряду. Картина приблизно така”, — сказав він.
За словами економіста, зовнішні позики для Росії — закрита тема. Китай абсолютно не прагне це робити.
“Хоча російський уряд дуже кумедно намагається шантажувати Китай, що він хоче випустити позику для китайців у юанях, але жодних підтверджень з боку уряду Китаю, що він на це згоден, немає. Тому ця заява міністра фінансів зависла в повітрі, і тиша з цього приводу повна”, — каже Ліпсиц.
Професор уточнив, що жодних зовнішніх позик ніхто Росії не давав, не дає і не даватиме, це закрита тема, так само як і закриті зовнішні інвестиції для країни-агресора.
“Тому уряд Росії оббиратиме тільки своє населення. Уже оголошено про підготовку податкової реформи тощо. Я це передбачав торік, тому що це було легко — дірку видно, потрібно дірку якось латати. Звідки взяти гроші? З-за кордону не візьмеш, значить, треба забрати у власного бізнесу і населення”, — резюмував Ігор Ліпсиц.
Читайте також: Два роки повномасштабної війни: наслідки для економіки Росії оцінили експерти
Нагадаємо, як заявила голова напряму мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Агія Загребельська, санкції, запроваджені щодо Росії за розв’язану проти України війну, безпрецедентні. Подібних випадків у світовій історії немає.