Україна зробила уроки з Іловайської трагедії, коли 10 років тому українські військові були підло розстріляні росіянами під час виходу з оточення узгодженим сторонами “зеленим коридором”. Однак уроки має зробити не лише Україна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.
На його думку, головний урок із Іловайської трагедії Україна зробила — нове вторгнення РФ зустріла якісно зовсім інша українська армія.
“Слід визнати, що, на превеликий жаль, це була поразка, яка призвела до того, що було підписано дуже невигідний для України так званий “Мінськ-1”, який ніколи до кінця не виконувався. Тому з будь-якої поразки можна здобути урок для того, щоб потім здобувати перемогу. Відповідні уроки було зроблено. Наразі ми бачимо, що українська армія зовсім в іншому стані, ніж вона була у 2014 році, коли була змушена прийняти на себе перший удар вторгнення російської армії. Це було вторгнення російської армії, попри те, що це були “іхтамнети”, “відпускники”, як їх тоді називали. Вони були без шевронів, без відзнак, але це були підготовлені російські військові, які завдали удару і провели операцію під Іловайськом”, — прокоментував гість ефіру.
Ще два важливі уроки, на його думку, — договори з Росією нічого не варті; до будь-яких договорів необхідні тверді гарантії.
“Другий урок, який необхідно здобути, і його здобуто: домовлятися з агресором — справа вельми невдячна, може закінчитися тим, чим, на жаль, закінчилася Іловайська битва, тобто розстрілом. Розстрілом наших військовослужбовців, які за попередньою домовленістю виходили з оточення… Третій урок — це самі собою угоди, які підписуються і які мають виконуватися, але вони не виконуються. Для виконання потрібні відповідні гарантії. “Мінськ-1” не виконувався повною мірою. Цей “Мінськ-1” став частиною підготовки до наступного етапу війни, який закінчився виходом, відступом української армії з Дебальцевого. Після цього був “Мінськ-2″, який теж не виконувався”, — нагадав Попович.
Водночас військовий оглядач вважає, що Іловайська трагедія — це також урок для цивілізованого світу, який на початку російської агресії проти України реагував так само, як у першій половині ХХ століття реагувала Європа на зародження гітлерівської Німеччини.
“Давайте згодуємо нацистам Чехословаччину. Може, вони заспокояться. Давайте ми згодуємо їм Польщу. Може тоді вони заспокояться. І тут те саме було. Давайте віддамо їм український Крим. Можливо, тоді в Путіна зникне апетит. Не пропав апетит, але тоді віддамо йому шматок Донбасу. Може, тоді він заспокоїться і наїсться. Не заспокоївся, не наївся… Справа дійшла до широкомасштабного вторгнення. Справа дійшла до європейської війни. І тепер тільки починають отримувати уроки, до чого спричинило це стримування, до чого призвели ці паліативні заходи. І до чого вони призводять досі? Не надаються відповідні дозволи на використання західної зброї. І Путін, відчуваючи слабкість, продовжує воєнні злочини, розстрілюючи мирні будинки, знищуючи лікарні, вбиваючи дітей, жінок, старих… На превеликий жаль, ми зараз змушені своєю кров’ю навчати Європу та світ тому, як насправді потрібно чинити щодо терористів та агресорів”, — сказав Денис Попович.
Читайте також: 10 років від дня Іловайської трагедії: в Україні вшановують героїв і продовжують боротьбу (ВІДЕО)