Атаки безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей РФ. У результаті ціни на паливо на внутрішньому російському ринку почали стрімко зростати, крім того, наразі спостерігається його дефіцит. Тому Росія активно шукає шляхи постачання палива на внутрішній ринок. Але це все одно вдарить по доходах російського бюджету. Про це сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економічний експерт Ілля Несходовський.
За його словами, рішення Збройних сил України (ЗСУ) завдавати ударів по нафтопереробних підприємствах РФ виявилося найефективнішим для впливу на російську економіку.
“Один із моментів — повне закриття експорту російських нафтопродуктів. Це дуже сильно вдарить по валютних доходах РФ. Другий момент — удари по НПЗ створили брак палива на внутрішньому російському ринку, що зі свого боку призвело до зростання цін на нього”, — констатував економічний експерт.
Він зазначив, що Росія буде активно шукати шляхи виходу із ситуації, що склалася, і насамперед шукати можливість купувати дефіцитне паливо з інших країн.
“Звичайно, першим, у кого РФ попросить допомоги, буде Білорусь. Тут потрібно зазначити, що Білорусь виробляє достатньо палива, але вона орієнтована на європейський ринок. І тут уже РФ потрібно буде просити Лукашенка, щоб він переорієнтував свій ринок на російський. Проблема полягає в тому, що в білорусів є контракти, і якщо за цими контрактами вони не постачатимуть свою продукцію, відповідно, платитимуть штрафні санкції. Тому не весь той обсяг палива, який виробляє Білорусь, може бути переспрямований до Росії. Крім того, скориставшись ситуацією, Білорусь продаватиме Росії паливо набагато дорожче. Тут ще потрібно зазначити, скільки промислових потужностей російської нафтопереробної промисловості зможе привести в непридатність Україна. Якщо це буде близько 40% — Білорусь фізично не зможе покрити всі потреби РФ у паливі”, — зазначив спікер.
Він також додав, що Росія може купувати паливо і в Туреччини.
“Наприклад, Туреччина, яка має свою нафтопереробну промисловість, продаватиме паливо не на європейський ринок, а Росії. Однак це теж істотно збільшить витрати РФ, оскільки їй доведеться зайнятися ще й перенаправленням логістики. А це теж і час, і гроші. Але в будь-якому разі вся ця ситуація з виведеними з ладу НПЗ сильно вдарить по доходах російського бюджету”, — констатував Ілля Несходовський.
Читайте також: Через удари безпілотників по НПЗ у Росії на 14% скоротилася переробка нафти — ЗМІ