Уп’ятеро за рік зросла в РФ кількість “держзрад” — хроніка репресій (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Путінський режим уважно стежить за своїми громадянами. І відбирає у них право на висловлювання своїх думок. Стати звинуваченим у поширенні фейків, участі у терористичній організації чи держзраді може кожен. У сучасній Росії карають навіть за відсутність патріотизму, повідомляє FREEДОМ.

Репресій зазнають як росіяни, так і мешканці тимчасово окупованих територій України. Двох кримчан — 35-річного вантажника Ленура Сейдаметова та 41-річного Тимура Ялкабова, який допомагав дружині пекти торти на замовлення, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав терористами. Згідно з обвинувальним вироком, вони проводили конспіративні збори забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”.

Суд постановив призначити Тимуру Ялкабову 17 років позбавлення волі з відбуттям перших 4 років у в’язниці, решти — в колонії суворого режиму з обмеженнями після відбуття терміном на 1 рік 6 місяців. Сейдаметову Ленуру призначили 13 років позбавлення волі з відбуттям перших 4 років у в’язниці, решту — у колонії суворого режиму з обмеженнями після відбуття терміном на 1 рік”, — йдеться у публікації громадського об’єднання “Кримська солідарність”.

Експерти судово-лінгвістичної експертизи зробили однозначний висновок, що підсудні є членами терористичної організації. Засуджені всі звинувачення заперечують.

“Я і мої співвітчизники як у минулому, так і теперішньому ніколи не погодимося з такою реальністю. І ми не зламаємось, нас можна посадити у в’язницю, вбити, але неможливо зламати наш дух, неможливо підкорити. І нас анітрохи не засмучують дії тих, хто чинить беззаконня”, — заявив обвинувачений у тероризмі Ленур Сейдаметов в останньому слові на засіданні суду.

Спроби підпалів військкоматів у Росії розглядають як скоєння теракту чи замах на скоєння теракту. Лише 2022 року на території РФ зафіксували 77 таких спроб. Усі палії опинилися на лаві підсудних. На даний момент максимальний термін — 19 років в’язниці — отримали двоє мешканців Єкатеринбурга. А в Новосибірську 23-річному підозрюваному в підпалі військкомату Іллі Бабуріну взагалі загрожує довічне ув’язнення. Слідчі підозрюють його ще й у держзраді.

“Цей випадок — безпрецедентний. Уперше справу про держзраду заводять у зв’язку з гіпотетичним підпалом військкомату. Ми вважаємо, що ця справа мотивована політично і тим, що співробітники ФСБ намагаються таким чином звітувати про боротьбу з “ворогами народу”, — йдеться у публікації ініціативи “Зона солідарності” в Telegram.

У Росії з початку 2023 року порушили як мінімум 20 справ за статтею про держзраду. Це вп’ятеро більше, ніж за аналогічний період минулого року, як підрахувала “Верстка”. При цьому за весь 2022-й було порушено 22 кримінальні справи про державну зраду.

“Стаття про державну зраду до якоїсь превенції злочинів, до кримінального права, взагалі до закону має дуже опосередковане відношення. Вона у Росії завжди застосовувалася як політична норма. Вони вважають, що терміном у вигляді довічного позбавлення волі простіше лякати людей для того, щоб вони були на гачку у слідчого”, — коментує російський адвокат Ілля Смирнов.

До 6 років колонії засудили радіолюбителя із Мордовії. За версією слідства, він виходив в ефір через створену в будинку радіоточку та виступав проти війни в Україні.

Але найчастіше у Росії нині затримують за поширення так званих “фейків”. Три роки колонії за це отримав кочегар-радіолюбитель із Вологди Володимир Румянцев. Він писав у соцмережах про війну в Україні, робив репости публікацій незалежних ЗМІ. 13 квітня Вологодський обласний суд залишив чинним вирок першої інстанції стосовно Румянцева.

“Єдине, що я хочу сказати, та ненависть, яку мені приписують до чинної влади, я відповідаю їй взаємністю, цій владі. Усе”, — заявив обвинувачений Володимир Румянцев.

До 10 червня 2023 року суд у Москві заарештував адвоката Тимура Ідалова. Його звинувачують за статтею про загрозу застосування насильства щодо представника влади. Ідалов заявив, що справу проти нього сфабриковано ФСБ.

“Вигадане органами ФСБ звинувачення. За допомогою органів слідства”, — прокоментував заарештований адвокат Тимур Ідалов.

Правозахисники прогнозують, що за путінського режиму росіянам треба готуватися до збільшення кількості переслідувань незгодних. Потрапити під репресії тепер може кожен росіянин, якщо хтось донесе на нього як неблагонадійного.

Читайте також: В очікуванні великого терору: ймовірність відновлення смертної кари в Росії оцінили експерти (ВІДЕО)

Прямий ефір