Універсальні наземні дрони збирають у Черкасах (ВІДЕО)

Дрон "Гном". Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Універсальні наземні дрони збирають інженери в Черкасах. Такий дрон може доставляти боєкомплекти, мінувати територію та евакуювати поранених. Він здатний працювати на відстані близько двох кілометрів від оператора й розвивати швидкість до 10 кілометрів на годину, повідомляє FREEДОМ.

Дрон невеликого розміру, має гусениці з транспортної стрічки, антени та камеру для зв’язку з оператором. Інженери врахували потреби бійців та умови, в яких доведеться ним користуватися.

“Об’єм площі такий, тому що він має бути невидимим, проїжджати між тими ж самими гілками, і в 95% на 250-300 метрів — це невразлива ціль”, — каже інженер Олексій.

Кресленнями поділилися партнери майстрів, а вони вже вдосконалювали наземний апарат. Сергій відповідає за “мозок” техніки — перевіряє, щоб електроніка була справною.

“Електронні компоненти, які будуть у використанні, яке завантаження, це все. Є дефіцитні запчастини й питання в їхній якості, бо в деяких запчастинах дуже багато браку вилазить”, — розповідає електрик.

Коли підготовка до тестового заїзду завершена, дрон сам заїжджає на причіп для прогулянки в польових умовах. Він важить 200 кілограмів й вручну пересувати його дуже важко.

Фахівці уважно перевіряють кожну дрібницю та проводять доопрацювання до зразкового стану, бо в умовах, коли найдрібніша помилка може коштувати життя — поспіх ні до чого.

“Намагаємося кожну деталь перевірити, щоб усе було зроблено, приварено, змазано. До того ж тестуємо тут, нехай краще якщо зламається, то в нас, ніж у хлопців”, — зауважив слюсар-складальник Роман.

На фронті такі дрони використовують, щоб підвозити боєприпаси та евакуювати поранених. Керують наземною платформою нескладним пультом.

Уже поза майстернею дрон випробовують спочатку вагою одного з майстрів, потім непрохідними кущами та додатковим навантаженням.

Результатами тесту розробники задоволені. Свій винахід вони ласкаво називають “Гномом”. Перший дрон зібрали 3 місяці тому, коли отримали запит від військових на компактний прохідний універсальний перевізник. А це вже четвертий наземний апарат, який виїхав із майстерні черкаських інженерів.

“Реалізуємо проєкт своїми силами, скидаємося, хтось донатить, хтось волонтерить, й таким чином збираємо. Зараз плануємо зробити документи, щоб ми могли офіційно працювати, постачати роботів у військові частини хлопцям”, — розповів Олексій.

Собівартість одного “Гнома” залежить від потужності та комплектації. Роботизована платформа може коштувати від 4,5 до 6 тисяч доларів. Найдорожче в цій техніці — батарея, завдяки якій дрон може рухатися до 8 годин без підзарядки. Вона захована досить надійно, але за потреби можна витягти, зарядити. Батарея коштує від тисячі доларів, вона має довго працювати та безвідмовно.

Свою розробку інженери продовжують удосконалювати. Головна мета залишається незмінною — зробити максимум, щоб уберегти якомога більше життів українських захисників та допомогти їм у боротьбі з армією РФ.

Читайте також: Дрон — дуже важливий засіб озброєння ЗСУ, — Попович

Прямий ефір