“Умиротворення не зупинить Путіна”: чому переговори Києва і Москви неможливі — розбір (ВІДЕО)

Віктор Орбан і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Європа була занадто наївною в тому, що стосується Росії та Китаю, заявила прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен на конференції Ради міжнародних відносин у Вашингтоні. Вона впевнена, що союзники повинні надати Києву все, що потрібно для захисту. Крім того, Данія виступає за зняття обмежень на українські удари західним озброєнням по території Російської Федерації. У НАТО вважають Росію найсерйознішою загрозою для безпеки. А в заяви Путіна і його партнерів про готовність до мирних переговорів ані в Києві, ані в Брюсселі не вірять. Детальніше — в сюжеті телеканалу FREEДОМ.

У ролі посередника між Росією та Україною гіпотетично можуть виступити США, Китай і Європейський Союз, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Що стосується прем’єр-міністра Орбана, він був у Києві і після цього полетів до Москви. Я не знав про те, що він летить до Москви. Це його незалежний вибір. Що стосується того, чи може він бути посередником? Немає посередництва між Росією та Україною. Можуть посередниками бути тільки серйозні сильні союзи. Весь світ може змусити Росію зупинити цю війну… Я думаю, що це можуть бути Сполучені Штати Америки, Китай, Євросоюз. Не якась одна країна в ЄС, а весь Євросоюз. Це дійсно може бути така посередницька місія”, — акцентував Зеленський.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан приїхав на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським до Києва. Він запропонував подумати над припиненням вогню, щоб почати мирні переговори з агресором. В Офісі президента цю пропозицію відкинули. А вже 5 липня Орбан вирушив до Москви в межах так званої “миротворчої місії”.

“Я хотів би дізнатися вашу позицію з кількох важливих для Європи питань”, — сказав Орбан на зустрічі з Путіним.

8 липня глава угорського уряду в Пекіні зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном. Основною темою переговорів, за словами самого Орбана, був пошук шляху для припинення війни Росії проти України. Подробиці переговорів невідомі.

За даними китайського державного інформагентства “Сіньхуа”, Сі Цзіньпін заявив, що інтересам усіх сторін відповідає “швидке припинення вогню і політичне врегулювання”.

Примітно, що візит Орбана до Пекіна відбувся за кілька днів до саміту НАТО у Вашингтоні. Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що справжня мета Орбана — не переговори про мир. Він прагне підірвати підтримку України. 

Європейські лідери наголосили, що прем’єр Угорщини не інформував їх про плани відвідати Москву й Пекін. І не координував свої дії з ЄС.

Як зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, таке “умиротворення” не зупинить Путіна.

Тим часом у Північноатлантичному альянсі пообіцяли посилити підтримку України.

“Коли він (Віктор Орбан, — ред.) приїхав до Москви, то ясно дав зрозуміти, що приїхав туди не від імені НАТО або різних союзників блоку. Для мене важливо те, що всі союзники погодилися з тим, що нам потрібно робити більше для України. Як у межах цієї нової допомоги, яку надасть НАТО, так і в довгостроковій перспективі, у межах зобов’язань. Я також очікую, що на саміті у [Вашингтоні] союзники зроблять нові заяви про розширення протиповітряної оборони і збільшення кількості боєприпасів”, — заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

У Білому домі запевнили, що на саміті НАТО буде “кілька серйозних кроків” для посилення протиповітряної оборони України.

“На жаль, для Путіна це звичайна справа — завдавати ударів по цивільній інфраструктурі. І йому все одно, чи сидите ви в лікарнях, чи в житлових будинках. Я не можу сказати, що це якесь послання. Але протягом тижня ми побачимо безліч сильних сигналів і повідомлень Путіну, що він не зможе перечекати НАТО, не зможе перечекати США. Ми будемо продовжувати підтримувати Україну”, — заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Сполучених Штатів.

Як пишуть індійські ЗМІ, прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді приїхав до Москви, щоб переконати Путіна припинити війну проти України. Під час зустрічі з кремлівським диктатором він попросив його звільнити від служби десятки індійських громадян, яких Росія завербувала і відправила на фронт.

На візит Моді до Москви відреагував президент України Володимир Зеленський. За його словами, це нищівний удар по мирних зусиллях.

“Лідер найбільшої у світі демократії обіймає найкривавішого злочинця у світі”, — написав Володимир Зеленський у соцмережі X.

Читайте також: Справедливий мир vs капітуляція: путінські “мирні ініціативи” проаналізували експерти

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан викликав новий сплеск невдоволення в Брюсселі через участь у неформальному саміті Організації тюркських держав в Азербайджані.

Читайте також: Самопроголошений перемовник і закінчення війни за 24 години: “мирні плани” Орбана і Трампа обговорили експерти

Прямий ефір