Умову, за якої президент США дасть добро на удари вглиб РФ, назвав політолог

ATACMS. Ілюстрація: gettyimages.com

Лідери Європи постійно вели діалог із президентом США Джо Байденом щодо кардинальної підтримки України. Проте політика деескалації не дозволяла йому ухвалити такі рішення. І навряд чи щось підштовхне до них Байдена зараз. Таку думку висловив сьогодні, 15 листопада, президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний, коментуючи в ефірі FREEДОМ повідомлення про те, що лідери ЄС намагаються підштовхнути американського президента до надання Україні більшої кількості зброї та зняття обмежень на її використання.

“Наразі, здавалося б, у нього [Джо Байдена] немає обмежень. І він може ухвалити таке рішення. Але чи хоче він це зробити? Я зараз не спостерігаю такої готовності”, — констатував гість ефіру.

Водночас він припустив єдиний варіант, за якого американський президент може дослухатися до європейських лідерів щодо зняття з України обмежень для застосування західної зброї по РФ.

“Якщо є певна домовленість між Трампом та Байденом — це зараз я не говорю інсайди, а говорю свої сценарії <…> — що, припустимо, нехай Байден іде на цей крок. Цей крок лягає у його скарбничку як остання жирна точка у політичній кар’єрі, але й дає можливість Трампу не робити цього кроку, а скористатися його результатами. Якщо така домовленість є, тоді ми побачимо [дозвіл на удари вглиб РФ]. Якщо такої домовленості немає, то, швидше за все, ні, не побачимо дозволу щодо ракетних ударів у глибину Російської Федерації”, — коментує Лісний.

Він також вважає, що бюджетний запит про нову допомогу Україні, який американська адміністрація, що йде, планує направити Конгресу, може отримати підтримку у разі подібного сценарію — домовленостей між президентом, тим що йде, і новообраним. В іншому випадку підтримка Конгресу навряд чи можлива.

“Уже всі дивляться у бік Трампа. І тут може щось статися у позитивному напрямі, якщо знову ж таки є певні домовленості між президентами, нинішнім та обраним, що це потрібно робити. Гіпотетично це може бути знову ж такий сценарій. Тому я тут також залишаюся песимістом. Навряд чи це буде прийнято, особливо після того, коли це [бюджетний запит] дає Байден на тлі того, що його партія — і він, і кандидат — достатньо, якщо говорити неполіткоректно, різко програли.

Читайте також: Адміністрація Байдена має намір посилити підтримку України — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Пентагоні заявили, що щотижня відправлятимуть Україні партії зброї, щоб встигнути надати допомогу, що залишилася.

Прямий ефір