Вступивши на посаду президента США, Дональд Трамп зробив перші заяви про Україну, Росію та завершення війни, розв’язаної країною-агресором. Частина заяв була категоричною і зроблена в ультимативній формі, що вже викликало обурення в Кремлі. Про це сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Рейтерович.
“Насправді ті заяви щодо Росії, які озвучив Трамп, я розцінюю як своєрідний гібридний ультиматум, який Трамп висунув Путіну. Тому що, з одного боку, Трамп сказав, що нічого не має проти Росії, любить взагалі росіян, у нього були чудові стосунки з Путіним. Але Росія почала війну, і вона повинна цю війну закінчити. І що він готовий надати певну послугу Путіну й допомогти йому цю війну закінчити, підписавши відповідну угоду. Якщо ж Путін від цього відмовиться, то тоді Трамп змушений буде ввести додаткові мита та санкції на все те, що Росія продає”, — пояснив.
За його словами, це ключовий момент у заяві Трампа, до якого Путіну потрібно дослухатися.
“Насправді введення мит і додаткових санкцій жодним чином не позначиться на економіці США або інших країн. А ось для Росії — це повна катастрофа, бо на сьогодні вони живуть виключно завдяки продажу нафти й газу. Зараз вони продають активно по всьому світу, але якщо Трамп почне переслідувати ці продажі (а він може це зробити й підтвердженням є, зокрема, ті санкції, які запровадив Байден в останні дні свого президентства), то для Росії, по суті, почнеться катастрофа. А Трамп дійсно може це зробити. Тим паче це тільки перші його кроки на посаді президента. А попереду ще довгих чотири роки”, — зазначив гість ефіру.
За його словами, ультиматум Трампа Путіну справді доволі серйозний, доволі жорсткий і такий, що не залишає Росії багато часу на роздуми, і тим паче — не залишає багато часу на якісь маневри.
“Треба на це реагувати, треба робити якісь офіційні заяви та приймати якісь офіційні рішення. Вони, судячи з усього, вирішили “відморозитися” на кілька днів, тому що Пєсков (прессекретар Путіна, — ред.) удав, що начебто вони не дуже зрозуміли, про що йдеться, і чекають більш конкретних пропозицій. Але конкретні пропозиції можуть бути вже санкційними”, — резюмував Ігор Рейтерович.
Читайте також: Великі компанії США можуть лобіювати закупівлі американської зброї для України за заморожені гроші РФ — думка