Українці вибороли вісім медалей і встановили світовий рекорд у четвертий день Паралімпіади-2024

Михайло Сербін (у центрі) та Данило Чуфаров (праворуч). Фото: paralympic.org.ua

Скарбничка української збірної на Паралімпійських іграх у Парижі сьогодні, 1 вересня, поповнилася вісьмома медалями. Українські паралімпійці здобули два “золота”, одне “срібло” і п’ять бронзових нагород. Таким чином за чотири дні Паралімпійських ігор українська збірна має 25 медалей — три золоті, 10 срібних та 12 бронзових, повідомляє FREEДОМ.

Першу медаль за сьогоднішній день виборола Оксана Зубковська — в стрибках у довжину, клас Т12, вона показала результат у 5,78 м і отримала золоту нагороду. Другу медаль у скарбничку України приніс весляр Роман Полянський, фінішувавши другим у змаганні одиночних екіпажів класу PR1.

Оксана Зубковська. Фото: paralympic.org.ua

Андрій Трусов став срібним призером Паралімпійських ігор у Парижі на 100-метрівці брасом, клас SB6, проте його дискваліфікували й нагороду він не отримав.

Разом з Трусовим у кваліфікації виступав ще один українець — Євгеній Богодайко. Сьогодні він показав третій результат і отримав “бронзу”. Нагадаємо, вчора Андрій Трусов виборов “срібло” на дистанції 200 м комплексним стилем (клас SM7), а Євгеній Богодайко у цій же дисципліні став бронзовим призером.

Євгеній Богодайко (праворуч). Фото: paralympic.org.ua

Артем Колінько сьогодні став бронзовим призером у дисципліні боча, клас BC4. Варто зазначити, що Україна вперше в історії представлена на Паралімпіаді в цьому виді. Артем є чемпіоном Європи в змішаному парному турнірі. Перемогу він отримав у 2023 році разом із Наталією Коненко.

Артем Колінько. Фото: paralympic.org.ua

Ще одну золоту медаль сьогодні завоював плавець Михайло Сербін. Він не тільки став найкращим у плаванні на спині (100 метрів) у класі S11, а й побив власний паралімпійський рекорд. Разом з ним у цій дисципліні виступав Данило Чуфаров, який фінішував з третім результатом.

Данило Семеніхін у плаванні на 100-метрівці брасом, клас SB5, здобув “бронзу”. Це його перші Паралімпійські ігри.

Анна Гонтар сьогодні завоював бронзову нагороду в запливі на 100 м брасом, клас SB5. Вчора вона стала третьою у плаванні на 50 м вільним стилем, клас S6.

Як повідомлялося раніше, Паралімпійські ігри-2024 тривають у Парижі з 28 серпня до 8 вересня. Від України за медалі змагаються 140 спортсменів у 17 видах спорту.

У скарбничці збірної України вже:

• 29 серпня: срібна медаль — Антон Коль (плавання, 100 м, спина, клас S1); срібна медаль Ірина Пойда (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5); бронзова медаль — Анна Гонтар (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S6); бронзова медаль — Олександр Комаров (плавання, 200 м, вільний стиль, клас S5);
  • 30 серпня: золота медаль — Олександр Комаров (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль — Владислав Білий (легка атлетика, метання списа у класі F38); срібна медаль — Ірина Пойда (плавання, 100 м, вільний стиль, клас S5); срібна медаль — Наталія Кобзар (біг, 200 м, клас Т37).
  • 31 серпня: срібна медаль — Володимир Пономаренко (штовхання ядра, клас F12); срібна медаль — Єгор Дементьєв (велогонки, індивідуальне переслідування на 4 тис. м); бронзова медаль — Роман Данилюк (штовхання ядра, клас F12); бронзова медаль — Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова (настільний теніс, парні змагання, клас XD17); бронзова медаль — плавець Ярослав Денисенко (плавання, 100 м на спині, клас S12); срібна та бронзова медалі — Анна Стеценко (плавання, 100 м на спині, клас S12 та 400 м вільним стилем, клас S13); бронзова медаль — Антон Коль (плавання, 100 м на спині, клас S1); срібна медаль — Андрій Трусов (плавання, 200 м комплексним стилем, клас SM7), бронзова медаль — Євгеній Бородайко (плавання, 200 м комплексним стилем, клас SM7); бронзова медаль — Марина Піддубна (плавання, 50 м вільним стилем, клас S11).
  • 1 вересня: золота медаль — Оксана Зубковська — (стрибки у довжину, клас Т12), срібна медаль — Роман Полянський (веслування, одиночний екіпаж класу PR1), бронзова медаль — Євген Бородайко (плавання, 100 м, брасом, клас SB6), бронзова медаль — Артем Колінько (боча, клас BC4), золота медаль — Михайло Сербін (плавання на спині, 100 м, клас S11), бронзова медаль — Данило Чуфаров (плавання на спині, 100 м, клас S11), бронзова медаль — Данило Семеніхін (плавання брасом, 100 м, клас SB5), бронзова медаль — Анна Гонтар (плавання брасом, 100 м, клас SB5).