Українці на своїй землі захищають цінності, на яких тримається життя й абсолютної більшості народів Європи, — звернення президента Зеленського

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Саме тут, на українській землі, українці захищають саме ті цінності, на яких тримається життя не лише українського народу, а й абсолютної більшості народів Європи. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян 23 лютого, інформує FREEДОМ.

Верховний головнокомандувач провів чергове засідання Ставки. Був розширений формат і детальні доповіді.

“Залужний, Сирський, Тарнавський, Москальов, Наєв. Ситуація за основними напрямками. Схід — дуже важко. Болісно. Але робимо все, щоб вистояти. Південь — на частині напрямків ситуація доволі небезпечна, але нашим воїнам є чим і як відповідати окупанту. Одеса та чорноморський простір — ситуацію контролюємо. Північ — всі наші воїни на цьому напрямку бачать кожен намір ворога. Де потрібно, посилюємось. Була доповідь керівника ГУР Буданова щодо актуальних намірів окупанта. Є рішення й щодо нашої протидії”, — розповів Зеленський.

Окремо й дуже детально на Ставці розглянули питання виробництва та постачання боєприпасів і зброї.

“Звичайно, я не можу публічно повідомити деталі щодо цього. Але це змістовна робота. Я радий чути на Ставці, що навіть у таких умовах ми маємо відповідний потенціал”, — додав глава держави.

Президент отримує детальні доповіді щодо ситуації в Херсоні. Там унаслідок чергового російського удару пошкоджений магістральний трубопровід, який забезпечував опалення для близько 600 будинків — понад 40 тисяч людей. Ремонтні роботи триватимуть без перерви, поки не буде відновлено постачання тепла.

“І ми відновимо! Хоч би що ці російські терористи й виродки робили, ми все відновимо”, — запевнив Зеленський.

Провів президент перемовини з прем’єр-міністром Іспанії, який прибув у Київ.

“Я подякував за дуже важливу іспанську оборонну й політичну підтримку. За те, що протягом року повномасштабної війни Іспанія стоїть разом із нами в захисті від російського терору. Це дуже цінна й ціннісна співпраця. Саме тут, на нашій землі, ми захищаємо саме ті цінності, на яких тримається життя не лише нашого народу, а й абсолютної більшості народів Європи. Звичайно, на цих цінностях тримається й життя Іспанії. І тому ми дуже добре розуміємо одне одного. Іспанія стала частиною нашої танкової коаліції. Іспанія допомогла нам із захистом нашого неба. Є багато інших параметрів підтримки — як уже здійсненої, так і запланованої нами”, — сказав глава держави.

Зеленський зустрівся з делегацією глобальної парламентської мережі “Об’єднані для України”. Це представники 13 парламентів європейських країн та Європарламенту. Тематика зустрічі — зброя для українських воїнів, санкції проти держави-терориста, реалізація мирних ініціатив, зокрема формули миру.

Говорив із президентом Єгипту, зокрема й про захист міжнародного права, і про спільну роботу для відновлення продовольчої безпеки, і про деякі аспекти двосторонніх відносин.

Значну частину цього дня глава держави присвятив підготовці до сьогоднішніх дипломатичних заходів.

“Маємо зробити все, щоб вони стали результативними для України. Справді вагомими не лише з погляду символізму, бо буде 24 лютого. Але й з погляду реальної користі для нашого захисту. Слава нашим воїнам! Слава кожному й кожній, хто зараз у бою! Дякую всім, хто нам допомагає!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила запропоновану Україною резолюцію до річниці повномасштабного російського вторгнення

Прямий ефір