Український ВПК націлений на перспективу забезпечити війська своїм національним озброєнням та технікою, — Грабський

Сергій Грабський. Скріншот: uatv.ua

Український оборонно-промисловий комплекс зараз націлений на те, щоб у перспективі забезпечити війська своїм національним озброєнням і технікою. Про це сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Якщо говорити про тактичний рівень, то ми бачимо ситуацію, за якої ми певні види озброєння й бойової техніки виробляємо або маємо як мінімум можливість ремонтувати. Йдеться про бронетанкову техніку, бойові броньовані машини, міномети та певні партії артилерійських снарядів”, — сказав він.

Військовий експерт нагадав, що українські Збройні сили потребують снарядів і радянських зразків, і західних зразків у більш стратегічній перспективі.

“Достатньо згадати візит президента Зеленського, який здійснюється просто зараз у США, і його зустріч із представниками військово-промислового комплексу, і розгортання саме виробництв військово-промислового комплексу на території України. Тут не можна забувати також і вже про традиційні наші напрацювання, тобто співпрацю з турками у сфері розвитку безпілотних літальних апаратів. І в майбутньому ми побачимо вже принципово нові системи Bayraktar (“Байрактар”) на фронті України”, — сказав Грабський.

Він зазначив, що в України також є невеликі можливості з виробництва корветів та інших кораблів Військово-морських сил.

“Україна в міру можливостей робить те, що може. Звичайно, ці можливості дуже та дуже обмежені. Хотілося б, щоб ми більший спектр озброєнь й бойової техніки могли виробляти та забезпечити наші війська саме своїм національним озброєнням й технікою. Але це перспектива, це наша вимушена перспектива. Але тренд витримується, і цей тренд позитивний”, — сказав Грабський. 

Читайте також: Зеленський запропонував створити європейський оборонний хаб в Україні — деталі зустрічі з керівниками оборонних компаній США

Нагадаємо, представники урядів США та України на конференції у Вашингтоні підписали угоду про прискорення спільного виробництва зброї та обміну даними. Київ активізує зусилля з виробництва власного озброєння й сподівається на спільні проєкти з міжнародними виробниками озброєння для пожвавлення військової промисловості.

Прямий ефір