Український план перемоги Зеленський представить у Вашингтоні — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: pixabay.com

Київ завершує роботу над планом перемоги України та збирається представити його союзникам наступного тижня, заявив президент України Володимир Зеленський. Стратегія Києва охоплює військовий, політичний, дипломатичний та економічний напрями. Кожен складається з переліку пунктів — які умови мають бути виконані для встановлення справедливого миру, повідомляє FREEДОМ.

Першим план перемоги України Володимир Зеленський представить своєму американському колезі Джо Байдену. Зустріч лідерів двох країн запланована на найближчі тижні. З документом ознайомляться і кандидати в президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп. За словами президента України, основна мета плану перемоги — зміцнення дипломатичних позицій Києва напередодні другого Саміту миру.

“Дипломатичні рішення хороші, якщо ти сильний. Інакше Путін навіть не буде в цьому брати участь. І я вважаю, що за інших обставин вони не будуть зацікавлені в жодному методі зупинки війни, тому в мене є план. Так, план перемоги, тому що для нас перемога означає бути дуже сильними та бути готовими до сильної дипломатії. Саме тому я підготував кілька пунктів. Чотири з них — основні пункти. Плюс один, який потрібен нам після війни”, — заявив Володимир Зеленський.

Невдовзі після того, як стало відомо, що Київ готовий представити союзникам план перемоги України, німецьке видання Bild написало, що Володимир Зеленський нібито готовий до “заморожування” війни. Київ відреагував на фейк: в Офісі президента України та в Міністерстві закордонних справ запевнили, що співробітники газети не були ознайомлені з документом, жоден із його пунктів не передбачає заморожування бойових дій.

“Україна не планує йти ні на який торг територіями… Що б там не писали всякі газети. Це абсолютно тверда позиція президента, і у Вашингтоні він представить те, що точно посилить наших воїнів”, — зазначив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Реалізація плану перемоги України залежатиме не від Путіна, а від президента США Джо Байдена, зазначив Зеленський, оскільки чекати від Путіна готовності до конструктивного діалогу не доводиться.

“Я вважаю, він не змінив свій основний задум. Іноді він грає просто перед деякими лідерами, які чекають від Путіна якихось емоцій, хочуть почути щось про мир. І іноді він може посилати якісь меседжі глобальному Півдню або ще кудись, і вони починають говорити: “Бачите, Путін готовий до діалогу”. До якого діалогу? Він гравець. Він відчуває цю слабкість Заходу і глобального Півдня. Він знаходить те місце, де між ними немає єдності, де у них різні інтереси. І я думаю, що проблема в тому, що люди повинні зрозуміти, що його місія не в тому, щоб зупинити війну. Він нічого не хоче зупиняти, тому що йому не потрібна і він дуже боїться успішної України”, — звернув увагу президент України.

Попри чітку позицію Києва, дискусії про те, на яких умовах має закінчитися війна Росії проти України, тривають. Наприклад, під час зустрічі з канцлером Німеччини президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що Росію, нібито, не можна перемогти у військовому сенсі. Крім того, Токаєв підтримав так званий “мирний план” Китаю і Бразилії. У відповідь Олаф Шольц висловив повну підтримку України та її права на захист свого суверенітету.

“Так було і так буде, щоб країна могла захистити себе і захистити свою цілісність і суверенітет. Саме Росія не тільки почала війну, але продовжує її, та може сприяти її завершенню в будь-який час, припинивши свою агресію”, — цитує “Радіо Свобода” канцлера Німеччини Олафа Шольца.

До слова, про міф російської пропаганди, який повторив президент Казахстану про нібито непереможну Росію. Москва програла безліч воєн. Лише кілька прикладів. У 1610 році польсько-литовське військо переможно увійшло до Москви, а сотні тисяч москвичів присягнули польському королевичу. У другій половині XIX століття армія Російської імперії, втративши на полі бою понад 130 тис. солдатів, програла Кримську війну. Стала ганьбою для царської Росії і Японська війна. У 1905-му Москва змушена була підписати мир і поступитися Японії частиною територій. Маленькою переможною війною для Кремля мала стати фінська кампанія. У результаті 1939 року СРСР уклав мир, а Фінляндія відстояла свій суверенітет. Афганська і чеченські війни теж обернулися для Росії провалом.

Читайте також: План перемоги України найближчими днями буде презентовано у США: як примусити РФ припинити війну — в огляді експертів

Прямий ефір