Україна не визнає окупацію Росією території Чеченської Республіки Ічкерія, а також закликає держави-члени ООН та міжнародні організації розслідувати російські злочини в Ічкерії, притягнути винних до відповідальності та визнати країну окупованою Росією. Таку постанову ухвалила Верховна Рада України 18 жовтня, повідомляє FREEДОМ.
“Як глава міжфракційного об’єднання “За вільний Кавказ” вважаю, що це вкрай важливе рішення. Путін уже дуже давно намагається поневолювати чеченський народ, він поставив керувати свого гауляйтера Кадирова, а тепер змушує чеченців воювати проти українців. Це типова імперіалістична політика Росії щодо інших народів. Росія має бути деколонізована, а Ічкерія має бути вільною”, — написав народний депутат України Олексій Гончаренко в Telegram.
Росія проводить політику етноциду стосовно корінних народів з допомогою позбавлення республік політичних прав. Порушує національні та культурні права, проводить русифікацію та вбиває чоловіче населення республік, втягуючи їх у війну в Україні. Експерти заявляють, що в останні майже 30 років Росія чинила проти чеченців такі самі злочини, як і ті, що зараз чинить проти українців.
“Чечня не вступала до Російської Федерації взагалі. Чеченська республіка Ічкерія має повне право на державний суверенітет, і вона доводила це зі зброєю в руках у двох війнах. Тому в юридичному сенсі ми повинні визнавати уряд Чеченської республіки Ічкерія, визнавати громадянство цих людей. Ми можемо закликати й інші держави так само вчинити, як це зробила Україна”, — переконаний політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.
Представники чеченського народу продовжують боротися з імперією і сьогодні — вже на території України. За словами одного з лідерів чеченської опозиції Ахмеда Закаєва, зараз в Україні проти Росії офіційно воює чотири батальйони, три з яких — у складі Міжнародного легіону ЗСУ, а один — добровольчий батальйон імені Шейха Мансура — воює проти РФ на території України ще з 2014 року.
“Упевнений, що понад 90% людей не забули і не зреклися ідеї незалежності. Навіть із 10%, що залишилися, не всі лояльні. Є ті, кого Путін і Кадиров годують зі своїх рук, і ті, хто обслуговує цей режим, наприклад, ЗМІ. А решта, скажімо, бюджетники, займає вичікувальну позицію, просто щоб вижити. У нас вже є такий досвід”, — сказав Закаєв в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
Експерти кажуть, що майбутнє деокупованої Чечні визначатиме сам чеченський народ шляхом формування справді представницьких легітимних органів влади. А адміністрація Рамзана Кадирова – це незаконний російський окупаційний режим Чечні.
“Ці події, які ми зараз спостерігаємо, коли Російська Федерація практично перекреслила все міжнародне право, дозволили Верховній Раді України відгукнутися на звернення уряду у вигнанні Чеченської республіки Ічкерія і ми ухвалили таке рішення. Дуже багато суб’єктів Російської Федерації, які на цей час є складовою частиною Росії можуть скористатися таким прикладом і також розпочати рух за звільнення від російської окупації”, — сказав народний депутат України Федір Веніславський.
На його думку, незалежність Ічкерії започаткує розпад Російської Федерації як сучасної імперії.
Читайте також: Історичне рішення, — Мосхадов про визнання Верховною Радою суверенітету Ічкерії (ВІДЕО)
Зазначимо, за ухвалення постанови “Про заяву Верховної Ради України про визнання Чеченської Республіки Ічкерія тимчасово окупованою Російською Федерацією та засудження вчинення геноциду чеченського народу” (№8132) проголосували 287 депутатів.
Читайте також: Кадиров знає, якщо Путіна не стане, його доля буде гіркою. Інтерв’ю з Аллою Дудаєвою