Російські окупаційні війська обстрілюють Нью-Йорк на Донеччині некерованими бомбами. Атаки російської авіації там щоденні. Їхня мета — зруйнувати та знищити кожну вулицю населеного пункту. Унаслідок цих атак у Нью-Йорку на 80% пошкоджено інфраструктуру. Щотижня тут фіксують жертви серед мирного населення. Про ситуацію на цій ділянці лінії фронту — в матеріалі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.
Селище міського типу Нью-Йорк сьогодні має такий вигляд: безлюдні вулиці, розбиті російськими снарядами будинки та невгамовні канонади. Його від тимчасово окупованої Горлівки відділяє лише лінія фронту. Там залишаються жити близько 2,5 тисяч осіб.
“По суті, це їхня постійна тактика терору мирного населення. Кожного дня тут є влучання. Позаду мене ви бачите наслідки таких руйнувань, здебільшого страждають мирні жителі, тому що ці авіабомби здебільшого некерованої дії. Є в них і керовані, але їх не багато, і в більшості вони не точні”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр.
Для Нью-Йорка війська РФ застосовують свою відпрацьовану тактику — “випалена земля”. Точно так само, кажуть військові, було і в Попасній, і в Бахмуті.
За словами українських захисників, бувають дні, коли противник за день завдає до шести авіаційних ударів по Нью-Йорку та сусідньому Торецьку. Гул двигунів літаків там не вщухає. Прорвати першу лінію оборони на цій ділянці фронту війська РФ намагаються регулярно, але їхні спроби безрезультатні.
“Вони бояться нам нашкодити, плюс втрачати людей, штурмувати. Наше завдання зараз — це оборонний бій, тому ми перебуваємо в обороні і досить вдало. Зараз чому наш напрямок важливий: по-перше, це — вирівнювання лінії фронту, по-друге, позаду нас розташований населений пункт Торецьк. Він дуже важливий як транспортна розв’язка, логістика. І втрата Нью-Йорка — це прямий вихід на Торецьк і Костянтинівку”, — каже військовослужбовець ЗСУ з позивним “Джиммі”.
Бувають такі дні, коли обстріли ведуть не тільки авіацією, а також із мінометів і гранатометів. Попри це, українські військові кажуть, що тут відносно спокійно. І докучає більше спекотна погода, ніж атаки.
“Так ми тут ще не воюємо, більше спостерігаємо. Нормально, у нас є душ, якщо що”, — сказав військовослужбовець ЗСУ з позивним “Італія”.
Свій позивний Олександр отримав не випадково. Про те, що Росія почала повномасштабне вторгнення, дізнався, перебуваючи в Італії. На початку березня 2022 року він уже був в Україні й одразу вирушив до військкомату. На рахунку бійця бої за Луганську область, де він отримав важке поранення.
“Зараз після поранення повернувся. Перша була Попасна, потім Золоте, потім дістав поранення і зараз повернувся”, — поділився боєць.
Разом з Олександром на чергуванні Володимир. Говорити про себе захисник соромиться, а от про свою бойову зброю готовий розповідати годинами.
“Тут, я вам скажу, слава богу, тихіша позиція. А якщо взяти Дружбу, востаннє були, Бахмут, я 26 коробів вистрілював за день, а це 2600 патронів виходить. Це прикриття наших хлопців, моїх побратимів”, — сказав воїн.
Лінія оборони на цій ділянці фронту ще від 2014 року. Найбільш масовані штурми росіяни проводили там минулої зими, але зайняти українські позиції їм так і не вдалося.
Читайте також: Налаштовані йти до перемоги: як піхотинці захищають український Нью-Йорк (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова побувала в Нью-Йорку, одному із селищ, що постійно потерпають від російських снарядів і бомб.