Український корвет “Гетьман Іван Мазепа” успішно проходить ходові випробування в Туреччині, — спікер ВМС 

Ходові випробування корвета “Гетьман Іван Мазепа” успішно проходять у Стамбулі. Про це сьогодні, 24 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

“Вони проходять успішно, планово. Можемо відзначити, що друга одиниця практично вже в строю. Зараз триває підготовка екіпажів. Цей процес не менш складний та не менш важливий. Тому що все-таки корабель серійний для Турецької Республіки, а для нас це завдання досить нове. Це новий вид озброєння. Зараз наші військові моряки проходять відповідну підготовку, після якої вони зможуть розпочати експлуатацію і якийсь час, звісно, їм знадобиться для того, щоб повністю опанувати техніку експлуатації цієї складної бойової машини. І зараз ці всі процеси йдуть згідно з тим планом, який був розроблений. Тобто ми з графіка не вибиваємося”, — сказав він.

За словами спікера, поки що не порушується питання, коли корвет потрапить в Україну. І це пов’язано не тільки з Конвенцією Монтре від 1936 року, згідно з якою торгові судна можуть вільно проходити через Босфор і Дарданелли, але для військових кораблів є обмеження.

“Конвенцію Монтре 1936 року не скасовували. Турецькі канали, звичайно, закриті. Але в будь-якому разі, поки що це питання загалом не порушується. Причина проста. Ми повинні опанувати навички експлуатації цієї одиниці. Планово екіпаж такого корабля в Турецькій Республіці вже після проходження всіх курсів навчання експлуатації, після цього команда ще рік як мінімум несе службу для того, щоб стати командою. Це процес досить непростий”, — пояснив Плетенчук.

Читайте також: Нові українські кораблі навряд чи братимуть участь у відбитті російської агресії — причини назвав експерт

“Гетьман Іван Мазепа” — це протичовновий корвет типу Ada, який має стати майбутнім флагманом ВМС України. Нагадаємо, 1 серпня у Стамбулі спустили на воду український корвет “Гетьман Іван Виговський”, який, як і “Гетьман Іван Мазепа”, через російську агресію будувався в Туреччині. Будівництво кораблів здійснюється в межах угоди, яку Київ і Анкара уклали ще 2020 року.

Прямий ефір