Увага України зараз спрямована на оновлення роботи постраждалих об’єктів енергетичної інфраструктури з урахуванням вимог безпеки. Повноцінним відновленням енергетики займатимуться після закінчення війни. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.
“Сенсу у відновленні особливого немає, сьогодні необхідно забезпечити оновлення на тих об’єктах, які постраждали. Тобто не відновлення, а оновлення цих об’єктів, зокрема з урахуванням підвищених вимог до фізичної безпеки енергетичних установок на цих майданчиках. Сумніваюся, що це будуть якісь шелтери, але те, що це будуть поглиблені забетоновані споруди, які дадуть змогу встановлювати об’єкти розподільчих станцій нижче рівня землі, цілком можливо”, — сказав він.
За словами Рябцева, такі бетонні заглиблення дадуть змогу скоротити ризик ураження енергооб’єктів від осколків російських ракет, що розлітаються.
“Звичайно, нове будівництво із залученням внутрішніх та іноземних інвестицій, а також коштів, які будуть конфісковані у Росії і всіляких післявоєнних виплат, це все можливо. Але тільки після закінчення війни. Наразі основні завдання уряду — це забезпечити якомога більшу безпеку об’єктів енергетики, що можливо як стараннями самих енергетиків, так і посиленням системи протиповітряної оборони України, щоби більшість ракет, які запускає Росія, не досягали своїх цілей”, — наголосив Геннадій Рябцев.
Читайте також: “Принцип батарейки”: якою буде енергосистема післявоєнної України — деталі від експертів