Українські захисники зустрічають Новий рік на передовій, думки — про дім і сім’ю (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Гірлянда з набоїв, ялинка — як укриття для техніки, мрії про тишу, і про дім. Українські військові 43-ї артилерійської бригади імені гетьмана Тараса Трясила зустрінуть Новий рік на передовій. Вони захищають Україну та українців на Куп’янському напрямку. Попри активні бойові дії в цьому районі Харківської області, бійці все одно готуються зустріти новий рік. А в перервах між обстрілами тренуються в тактичній медицині та розмовляють із рідними, інформує FREEДОМ.

“Особовому складу хочеться святкового настрою, все, що є з таких засобів — зробили маленькі гірлянди — все, що є в нас, тим і користуємось”, — каже командир взводу з позивним “Юрист”.

У бліндажах на нулі гірлянди з патронів калібру 5,62 — таке нагадування про новорічні свята підготували для свого особового складу військовослужбовці 43-ї окремої механізованої бригади. “Юрист” розповідає, що всі свята тут зустрічають спокійно.   

“Особовий склад у принципі зі святковим настроєм, але всі думають про свої сім’ї, про те, щоб у такий час перебувати разом із ними, а не в цих умовах, де вони зараз”, — наголошує командир взводу.

43-тя бригада стоїть на одному з найгарячіших напрямків фронту — Куп’янському. Тут ситуація складна, але контрольована, кажуть військові. Чергування артилерії тут щоденне. 

Олександр на службі з перших днів повномасштабної війни. Каже, раніше був танкістом, а потім перевчився на артилериста. Зараз керує САУ. Для того, щоб екіпаж гармати був у безпеці — свою техніку ретельно маскують. 

“Насамперед — охорона, оборона, і маскування це найважливіше для нас. Чим краще сховалися, тим довше будемо стріляти. Це від наведення все залежить, а так взагалі вона вважається снайперською — добре навели, добре влучили. Хороша машина”, — зазначає старший технік Олександр.

Наталя — бойовий медик бригади. Вона з Дніпропетровської області, і служить разом із чоловіком із перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Брала участь у визволенні Ізюма Харківської області, була в Бахмуті Донецької області — зараз допомагає своїм побратимам на Куп’янському напрямку. У її розпорядженні машина швидкої допомоги, яку боєць із позивним “Джеррі” переобладнав на мініопераційну.

“Ми приїжджаємо на точку евакуації, відчиняємо двері, викочуємо каталки, укладаємо сюди хлопців, прив’язуємо і далі їдемо. Перев’язка, для дихання, для зупинок кровотечі, для опіків, шини, турнікети — у нашому боксі є всі вливання, системи, для того, щоб стабілізувати хлопців”, — каже медик 43-ї окремої механізованої бригади Наталя.

До війни Наталя працювала фельдшером у медпункті школи. Розповідає, її пацієнти й нині шлють їй на підтримку малюнки та солодощі. А досвід роботи з дітьми дав їй більше терпіння та дисципліни, які зараз на фронті дуже допомагають у роботі з дорослими пацієнтами в польових умовах. 

“Ми спілкуємося, у нас є позитивні емоції, постійно тренуємося з хлопцями, щоб вони не забували. На бойових я з ними не завжди можу з усіма одразу бути. Тому ми з ними займаємося тактичною медициною через день, через два. Щоб вони могли собі першу допомогу надати, хоча б турнікети накласти, затампонувати, поки я до них доїду”, — наголошує жінка.

Вдома на Наталю чекають дві доньки, чоловік дістав серйозне поранення в Бахмуті й зараз перебуває на лікуванні. Жінка зізнається — на війні позитивних емоцій мало, але вона намагається підбадьорювати бійців, які в неймовірно важких умовах радіють кожному прожитому дню і, як і всі українці, чекають перемоги в Новому році.

“У нас одне бажання, щоб кожен із хлопців повернувся додому, до своїх дітей, матерів і дружин. Далі продовжувати своє життя, виховувати наступне покоління”, — акцентує бойовий медик Наталя.

Читайте також: Трофейна техніка працює на оборону українського неба — репортаж із позицій зенітників ЗСУ на Бахмутському плацдармі (ВІДЕО)

Прямий ефір