Українські захисники проходять лікування та реабілітацію в Іспанії — враження тих, хто повернувся додому (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Десять українських прикордонників, які були важко поранені в боях, повернулися з лікування та реабілітації в Іспанії. Захисники України відчули не лише турботу іноземних медиків, а й їхню щиру повагу та захоплення, повідомляє FREEДОМ.

25-річний Микола Олейников втратив ліве око навесні під час важких боїв на Донеччині.

“Була на нас атака, ми її стримували, і танк поцілив по нашій позиції, і уламок влучив мені в око”, — розповів військовослужбовець ДПСУ.

В іспанській клініці Миколі виготовили та встановили протез.

“Робили мені там три операції. Встановили імплант і зверху на нього сам протез. Я повністю задоволений, око дуже схоже на моє друге. А так усе добре”, — каже український захисник.

Разом із Миколою повернувся до України його колега з позивним “Хижак”. У березні в Чернігові воїн дістав важкого поранення. Медикам довелося ампутувати йому праву ногу.

“Хлопці, друзі, теж поранені були. У трьох словах, ліг снаряд в окоп, і нас уламками побило”, — згадує військовослужбовець ДПСУ.

В Іспанії бійцю встановили протез, потім була реабілітація. Найбільше прикордонника вразило ставлення іспанців. Проводжати його прийшов увесь госпіталь.

“Прийшли всі лікарі, всі медсестри з мого відділення, де я був, попрощатися. З буфета, охорона, всі на світі посходилися. Навіть із ресепшена поприходили”, — сказав “Хижак”.

Микола також відзначив повагу і захоплення медичного персоналу. В Іспанії українських воїнів вважають героями.

“Нас було двоє в тому госпіталі, в якому я перебував. І одразу підійшли: “Фото, фото”. Ми не відмовили”, — каже Олейников.

Цього разу з іспанського медзакладу повернулися 10 прикордонників. Загалом після початку повномасштабної війни туди відправили 65 важкопоранених військовослужбовців. Для них усі послуги безоплатні.

“Це лікування та реабілітація після серйозних травм. Це уламкові поранення, уламкові переломи, вогнепальні поранення тощо. І лікування посттравматичного синдрому. Це і протезування”, — повідомив заступник керівника Львівського військово-медичного центру прикордонної служби Сергій Ткаченко.

В іспанських клініках ще перебувають 11 українських прикордонників. А ті, для кого лікування вже завершилося, нарешті побачать рідних.

Читайте також: Реабілітацію військовослужбовців та постраждалих цивільних проводять у львівському центрі Unbroken (ВІДЕО)

Прямий ефір