Розмінування, тактична медицина і пошуково-рятувальні операції — у Київській області відбулися спільні навчання інструкторів зі США та українських військових фахівців. Близько сотні представників поліції, прикордонників, Нацгвардії та Державної служби з надзвичайних ситуацій навчалися протягом двох тижнів, повідомляє FREEДОМ.
Спільні навчання американських інструкторів та українських військових фахівців організував благодійний фонд зі США. Це другий тренінг, проведений в Україні на пожертви громадян Сполучених Штатів. Усі прибулі інструктори мають реальний бойовий досвід у гарячих точках світу.
“Інформація постійно змінюється, завжди є щось нове — щотижня, щомісяця. І ми можемо просто зустрічатися з такими ж фахівцями, як ми, з різних структур, і обмінюватися знаннями. І це неоціненно”, — зазначив інструктор.
Навчання тривало два тижні та містило методики використання дронів і робототехніки для розвідки замінованої території, огляд приміщень на предмет пасток, роботу за сценаріями боїв у траншеях і окопах, розробку планів боїв у місті та інші військові сценарії. Також уперше для участі були запрошені представники Командування Об’єднаних сил ЗСУ, інженерних військ і Генерального штабу.
“Даний курс допоміг структурувати вже наявні знання і переглянути все це, зокрема, під іншим кутом”, — пояснив один із учасників навчань.
“Тактичний курс медицини був досить повчальним, оскільки це вже були поглиблені знання. І саме внутрішньокістковий доступ мені запам’ятався просто неймовірно”, — поділилася враженнями співробітниця Нацполіції України.
За словами співзасновника фонду, генерал-майора армії США у відставці Девіда Грейнджа, кожен з українських військових, які пройшли тренінг, повинен буде підготувати по 10 інструкторів у своїх частинах і підрозділах.
“У майбутньому ми плануємо навчити ще 200 осіб у як мінімум трьох навчальних центрах України. Наше основне завдання — забезпечити співпрацю уряду США, партнерів у різних країнах для того, щоб показати, що вся допомога, яку ми постачаємо, не втрачається, а доходить до конкретних людей, які її потребують, і жодних ресурсів ми просто так не витрачаємо. Ми будемо робити все для підтримки України”, — наголосив генерал-майор армії США у відставці Девід Л. Грейндж.
Крім проведеного тренінгу, американська сторона передала на озброєння ЗСУ роботів ThrowBot TB2, які допоможуть зберегти життя військовим на передовій.
“Це невеликий робот вагою 1 фунт (приблизно 450 грамів, — ред.). У нього можуть бути вуха й очі, він закидається в місцевість, де треба зорієнтуватися і зрозуміти, що там відбувається. Робот працює на дистанції 47 м у внутрішньому периметрі та на дистанції 150 м за межами певних огорож. Уже доставлено 12 одиниць таких роботів, і ми плануємо в майбутньому надати ще приблизно тисячу, залежно від необхідних процедур для передачі такого обладнання”, — повідомила посол США в Польщі Джоржетт Мосбахер.
Крім проведення тренінгів і постачання техніки, американський неурядовий благодійний фонд привозить у прифронтові населені пункти України медичне обладнання та всі необхідні медикаменти для порятунку життя військових.
Читайте також: Програма DEEP: 12 тисяч українських військових уже пройшли навчання за стандартами НАТО
Нагадаємо, для солдатів Збройних сил України провели навчання з форсування річки та переправи через неї. У майбутньому це допоможе звільнити лівий берег Херсонської області та інші тимчасово окуповані Росією території.