Українські військові перейшли до нової стратегії нейтралізації російських безпілотників, ракет й авіабомб — подробиці від Маломужа

РСЗВ HIMARS. Фото: gettyimages.com

Українські військові перейшли до стратегії нейтралізації російських безпілотників, ракет та авіабомб шляхом знищення російських літаків на базі дислокації, ударів по базах зберігання боєприпасів та на лінії логістики. Про це сьогодні, 3 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Ми вже давно говорили, що ми повинні змінити стратегію нейтралізації і безпілотників Shahed, і балістичних ракет, і аеродромів, з яких запускають КАБи, звісно, цих систем С-300 і С-400. Коли їх ефективно знищувати? Не в повітрі. Це дуже важка, складна робота, хоча ми теж справляємося в основному. Але щоб 100% — це їхнє знищення на базах дислокації, на базах зберігання боєприпасів і на лінії логістики. Це три точки, де вони не мають жодної можливості ефективно захищатися”, — сказав він.

Маломуж зазначив, що Сили оборони України завдають ударів по аеродромах противника, по кораблях, по пунктах управління, системах радіолокації в окупованому Криму. За його словами, перехід до таких системних дій тривалий, бо в України було недостатньо сил і засобів, однак це найефективніший спосіб упереджувати російські удари по мирних громадянах України та інфраструктурі.

“Ми переходимо до такої великої системної роботи. Ми вже давно говоримо про зміну стратегії. Знищення точок, які створюють нам проблему — це основний удар”, — наголосив генерал. 

Читайте також: Вильоти російської стратегічної авіації сильно скоротилися — причини назвав Храпчинський

Нагадаємо, США розширили сферу застосування свого озброєння по території Росії. Тепер Україна може використати його для ураження російських військових об’єктів не лише біля кордону з Харківською областю, а й у будь-яких прикордонних регіонах, звідки походить загроза для українських територій. Проте Збройним силам України все ще заборонено атакувати об’єкти на відстані понад 100 км від кордону.

Прямий ефір