Ситуація в районі Часового Яру залишається напруженою. Армія РФ намагається прорвати оборону українських захисників, не шкодуючи ні техніки, ні людей. Не припиняються спроби зайняти трасу, що веде від Бахмута до Часового Яру, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Танк Т-64 зразка 1980-х років — техніка хоч і стара, але добре показує себе на полі бою. Його командир Іван у 2015-2016 роках служив в АТО на посаді механіка. Чоловік не думав, що йому доведеться знову повернутися на фронт, але після повномасштабного вторгнення Росії знову став на захист Батьківщини.
Зверху на танку — спеціальна конструкція з ланцюгами та куполом, яку бійці називають “мангалом”.
“Ідея в тому, щоб дрон вибухнув на відстані від танка, а не на башті. І це має вберегти екіпаж та машину від знищення. Кажуть, що працює. Я особисто, на щастя, не переконувався в цьому ніколи, і, в принципі, не бачив і пошкоджених машин. Але кажуть, що працює. Щоправда, працює один раз. Вдруге конструкцію вже необхідно відновлювати”, — пояснив військовослужбовець 42-ї окремої механізованої бригади Ігор.
Ігор — механік-водій. Чоловікові 45 років. До повномасштабного вторгнення він працював трактористом, однак тепер довелося пересісти на танк.
“Хотілося б працювати вдома, трактором, на землі, але доводиться в танку”, — каже він.
Найскладніше Ігорю було адаптуватися до того, що в танку мало місця та весь час напівтемрява.
“Важко було спочатку. Те, що не залізеш у танк — там вдаришся, там обдерешся, травматична машина. А зараз уже простіше, тому що багато одягу. Або вже практика з’явилася”, — сміється Ігор.
Дальність стрільби Т-64 — 12 кілометрів. Завдання навідника — точно виставити рівень, щоб влучити в ціль. Стріляють зазвичай із закритих позицій.
“Якщо ви виїжджаєте напряму, ви бачите ціль. А якщо на закритих — ви нічого не бачите. Ви сидите, вам кажуть координати, ви собі спокійно, не нервуючи, прицілюєтеся, за командою стріляєте і все. Вогонь”, — розповів Ігор.
Поки журналісти спілкуються з танкістами, їм надходить команда до бою. Військовослужбовці висуваються на позицію та відпрацьовують за заданими координатами.
Останнім часом російські війська без успіху намагаються зайняти трасу від Бахмута до Часового Яру. Противник часто використовує артилерію та техніку для підтримки штурмових дій. Збройні сили України стримують російських окупантів — про це свідчить велике число спаленої техніки й втрати в лавах армії РФ.
Читайте також: Понад тисячу окупантів ліквідували Сили оборони за добу — втрати росіян оновив Генштаб ЗСУ
Нагадаємо, протягом минулої доби на фронті відбулося 88 бойових зіткнень. Російські війська завдали дев’ять ракетних та 99 авіаударів, здійснили 129 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.