Сьогодні Україна тримає під вогневим контролем усі військові об’єкти Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму, включно з аеродромами росіян. Про це сказав спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 20 жовтня.
Коментуючи інформацію про те, що росіяни вже нібито перекинули на аеродром “Бельбек” в окупованому Севастополі винищувачі МіГ-31, гість ефіру зазначив: ЗСУ мають засоби протидії цій загрозі.
“Збройні сили України не просто знають добре “Бельбек”, а тримають його під вогневим контролем. Усі прекрасно розуміють, що сьогодні в України є ті засоби ураження, які контролюють практично всі російські військові об’єкти на території тимчасово окупованого півострова. Тому треба нагадати про це ворогу. Нагадати в найефективніший спосіб, в який — вирішувати вищому військово-політичному керівництву країни. І думаю, що так воно і буде”, — сказав Братчук.
Він також звернув увагу на те, що є інформація, опубліковані супутникові знімки про те, що в “Бельбеку” вже перебувають МіГ-31. Однак поки що немає остаточного підтвердження, що це саме модифікація МіГ-31К, носії “Кинджалів”. Йдеться поки що тільки про авіацію МіГ-31.
Заяви російської влади про те, що кинджальна авіація патрулюватиме Чорне море, спрямовані на внутрішнього споживача в РФ, а також на західних союзників України у спробах тиснути на них, вважає Братчук.
“Ми прекрасно розуміємо, що всі заяви бункерного діда, зокрема про те, що далека авіація тепер патрулюватиме акваторію Чорного моря, мають сьогодні вигляд спроби заспокоїти внутрішнього споживача, інформаційно заспокоїти, і спробувати в такий спосіб натиснути вкотре на союзників України, на колективний Захід”, — наголосив гість ефіру.
Але в будь-якому разі, каже Братчук, партнерів України вже складно чимось здивувати, особливо погрозами, які лунають із Кремля.
“По-друге, ми прекрасно розуміємо, що “Кинджали” вже використовувалися і на початку повномасштабного вторгнення РФ. Це зброя високоточна, вона дуже небезпечна. Проте в України є досвід збивати ці “Кинджали”. Згадуємо атаки на Київ. Так, поки що систем ППО недостатньо по всій країні, адже у нас велика територія. Проте, у нас є засоби ППО, які такі ракети збивають. І для того, щоб “Кинджалами” загрожувати нашій країні, певним об’єктам інфраструктури, не обов’язково вести патрулювання в Чорному морі”, — зазначив речник.
При цьому він зауважив: після того, як у ЗСУ з’явилися ATACMS, які відчув на собі ворог, ситуація вже інша.
“Літаки F-16, які з’являться 100% в Україні, я думаю, дадуть бій авіації ворога і він на собі це відчує”, — доповнив Братчук.
За його словами, сьогодні південь України — це пріоритет у роботі і союзників, і керівництва країни.
“Південь нашої держави буде максимально захищений додатковими засобами протиповітряної оборони”, — резюмував речник.
Читайте також: Патрулювання російських МіГів у Чорному морі — чи зміниться щось для України: думка військового оглядача