Українські прикордонники облаштовують позиції на зледенілій Донеччині — репортаж із передової під Бахмутом (ВІДЕО)

Позиції прикордонників на Бахмутському напрямку. Скріншот: uatv.ua

Не дають російським окупантам просунутися вперед і зайняти нові території на Бахмутському напрямку — українські прикордонники зараз несуть службу не лише на державному кордоні, а й беруть активну участь у бойових діях на передовій, борючись пліч-о-пліч з військовослужбовцями Збройних сил України, повідомляє FREEДОМ.

Проїхати на позиції українських захисників на Донеччині непросто. Погода — опади, а потім мінусова температура — скували деякі райони льодом. Зледеніли й дороги, й дерева на узбіччях. Обстріли тут теж не припиняються.

“Обстріли у нас тривають постійно. Зараз ще трохи легше, бо, можливо, боєприпасів менше. Але це — типова ситуація, дуже часто тут стріляють”, — каже військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Державної прикордонної служби України Микола.

Найчастіше, за його словами, противник використовує міномети, але буває, обстрілює і з танків. “Прилітає” недалеко від позицій.

Бойовий шлях підрозділу на Донеччині розпочався у селищі Новотроїцьке ще до повномасштабного вторгнення Росії. Прикордонники забезпечували роботу пункту пропуску на лінії зіткнення між підконтрольними Україні та тимчасово окупованими районами. Після 24 лютого 2022 року військовослужбовці виконували бойові завдання у Волновасі, Степовому, Благодатному, Новомихайлівці, а потім — в Авдіївці та Водяному. Нині вони на Бахмутському напрямку.

Окопами пересуватися слід вкрай обережно, попереджають військовослужбовці, через морози тут теж крига: можна послизнутися та отримати травму. Гріються і сушать зледеніле спорядження в бліндажах.

“Після зміни прийшли, можна відігрітися. Чай, каву зробити, речі посушити — буржуйку собі зробили. Благо, можна буржуйку топити, адже є такі місця, де й буржуйку не затопиш, і там важче”, — кажуть військовослужбовці прикордонного загону Краматорського Артур і Денис.

Забезпечення позицій відбувається в середньому раз на тиждень, тому військовослужбовці намагаються запастись необхідними продуктами та дровами. Їх якраз привезли на позиції, прикордонники вивантажують.

“У разі, коли вони у нас закінчуються, заздалегідь подаємо заявку, планується машина, погоджуємо, і одразу привозять нам безпосередньо сюди”, — каже військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Микола.

Є на позиціях і лазня, обладнана прикордонниками.

“Це у нас приміщення для забезпечення життєдіяльності військовослужбовців, для покращення їхнього побуту і взагалі для того, щоб могли помитися, попрати. Тому що в літній період літній душ — чудово. А взимку є необхідність у теплому приміщенні та гарячій воді. Переодягтися. Плюс згори у нас захисна споруда, яка захистить у разі обстрілу”, — розповідає військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Олександр.

Опалюють лазню грубкою. Вода на позиціях привізна, її запас зберігають у спеціальних діжках. Військовослужбовці кажуть: польова лазня рятує вдалині від комфортних тилових умов.

Начальник групи інженерного забезпечення Олександр розповів: його завдання — і продумати план будівництва, і втілити його в життя.

“Найважче — споруди, укриття, коли немає техніки, за допомогою якої ти зможеш це виконати. Коли все виконується вручну, за допомогою фізичної сили. За допомогою фізики, щоб можна було перемістити важкі та незручні матеріали. Наприклад, тут немає можливості виконати роботи за допомогою крана. Колоди важкі, по чотири-шість людей за допомогою строп переміщали та споруджували”, — поділився військовослужбовець Краматорського прикордонного загону Олександр.

Передова зовсім близько до позицій, тож на Різдво та Новий рік прикордонники нічого не планують. Кажуть, головне — стримати противника. Святкуватимуть по-справжньому вже після перемоги України.

Читайте також: Ударні дрони б’ють по російських “бехах” — нічне полювання на Соледарському напрямку (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, на Бахмутському напрямку в п’ятницю, 22 грудня, ЗСУ відбили вісім ворожих атак біля Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області.

Прямий ефір