Українські пластичні хірурги допомагають військовослужбовцям після поранень — деталі від Слоссера

Дмитро Слоссер. Фото: faces.report

Українські військовослужбовці отримують на фронті різні поранення, найчастіше комбіновані. Пластичні операції проводяться тільки після того, як відновиться живлення тканин. Нерідко бувають випадки, що однією операцією не обійтися. Про це сьогодні, 27 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів пластичний хірург, заслужений лікар України Дмитро Слоссер.

За його словами, характер поранень в українських військовослужбовців — різний.

“Найчастіше ми бачимо пацієнтів після комбінованих травм, коли йде й опік, і якесь поранення. З поранень меншою мірою це кульові, найчастіше це мінно-вибухові, осколкові поранення. Характер цих поранень набагато важчий. Ба більше, для проведення таких операцій необхідний період, поки не відновиться трофіка тканин, тобто живлення тканин. Коли ми займаємося реконструкційною хірургією, змушені чекати щонайменше пів року”, — повідомив Слоссер.

Він зауважив, що команда пластичних хірургів працює в різних медичних закладах.

“Нас запрошують колеги з військового госпіталю, з інших клінік, тому що деякі операції, які ми виконуємо, єдині у своєму роді, дуже складні в технічному виконанні. Крім того, щоб відновити, наприклад, ніс, однією операцією не обійтися. Як правило, це послідовні три операції з різницею в місяць-півтора”, — пояснив лікар.

Пластичний хірург розповів, що українські медики переймають досвід у колег із Канади, Сполучених Штатів Америки та інших країн.

“Досвід і кваліфікація наших лікарів за багатьма аспектами не поступається західним лікарям, у деяких моментах ми навіть їх, скажімо, випереджаємо. Але, з усім тим, це стосується технічних якихось моментів операцій. А що стосується обладнання та роботи з ним, у нас є моменти, які ми маємо ще вчити”, — зазначив Слоссер.

Він звернув увагу, що медики, які оперували людей після поранень, отриманих в інших війнах, зараз вчаться нових методик, оскільки змінився характер травм.

“У військовій медицині у нас досвід грандіозний, яким, я думаю, ми зможемо теж поділитися”, — додав пластичний хірург.

Читайте також: Вдень — на чергуванні, вночі — на передовій: як бойові медики рятують життя українських захисників (ВІДЕО)

Нагадаємо, життя сотень поранених військових і цивільних від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну врятували медики Дніпра. З перших днів війни регіон став одним із найбільших хабів із лікування та реабілітації поранених. Лікарям нерідко вдається повернути до життя навіть тих, у кого, здавалося б, уже немає шансів.

Прямий ефір