Маневри Чорноморського флоту РФ у Чорному морі пов’язані з тим, що російські окупанти побоюються ударів з боку українських сил. Таку думку сьогодні, 8 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.
Так він прокоментував повідомлення оперативного командування “Південь”, що російський флот нібито змінив у Чорному морі надводний ракетоносій на підводний, тим самим удвічі зменшивши потенційний залп “Калібрів”. Зараз їх чотири. Усе корабельне угруповання з 10 одиниць маневрує в безпечному для себе районі між південно-східним узбережжям Криму та Новоросійськом. В акваторії Азовського моря зараз чергує тільки один російський військовий фрегат. А в Середземному морі їх сім, до того ж три — з крилатими ракетами на борту, за інформацією Військово-морських Сил Збройних сил України. Таким чином, загальна кількість залпів “Калібрів” становить 24.
“Чорне море нині штормить і штормить досить суттєво. Тому й ті маневри, які здійснюють кораблі Чорноморського флоту РФ, припадають на траверс Феодосії, ближче до Керчі вони тиснуться, бо розуміють, що вихід на бойові позиції, на рубежі ближче до мису Тарханкут — це західний край тимчасово окупованого Криму, для них небезпечно. Тому що українські “Нептуни” і “Гарпуни” перебувають на бойових чергуваннях, і вони досить ефективно здатні виконувати бойові завдання зі знищення ворожих кораблів”, — сказав Селезньов.
Експерт поділився очікуванням і впевненістю, що, коли українська армія вийде до узбережжя Азовського моря, насамперед, будуть переміщені українські позиції і ракетні установки і “Гарпун”, і “Нептун”.
“Тому що відстані, в принципі, дають змогу, зокрема, вести бойову роботу по ворожих кораблях, які перебувають не тільки в акваторії Азовського моря, а й у Керченській протоці. Тому, безумовно, очікування, з одного боку, напружене, тому що всі ми чекаємо реальних дій, є певні складнощі, пов’язані з початком повномасштабного контрнаступу. Про це говорить президент України. І логіка, і раціональність його заяв мені абсолютно зрозуміла. Українська армія тоді перейде в контрнаступ, коли матиме повний комплект сили засобів і відповідних ресурсів, що логічно. А з іншого боку, я розумію, що очікування — це завжди важко. Хоча слід зазначити, нашим воїнам, які нині перебувають на бойових позиціях, на лінії бойового зіткнення багато складніше, ніж тим, хто перебуває в глибокому тилу”, — висловився Владислав Селезньов.
Читайте також: Російським військовим морякам не вперше тікати за межі Криму, — Селезньов