Із найгарячіших точок фронту тяжко поранених українських захисників найчастіше везуть до міста Дніпро. Нерідко з такими ушкодженнями рук і ніг, що підручники з медицини рекомендують ампутацію. Однак хірургам вдається рятувати кінцівки навіть у безнадійних ситуаціях, повідомляє FREEДОМ.
Військовослужбовець ЗСУ Назар, щоб захистити найближчих людей, ще в лютому 2022 року добровольцем пішов на фронт. Каже, хоче, щоб син ріс у мирній країні. З травня воював на Донецькому напрямку. У боях під Бахмутом дістав поранення. Згадує, поруч розірвався снаряд, але що сталося, зрозумів не одразу.
“Хотів пробігти ще, не вийшло. Уже навіть коли в лікарні був, не розумів, що таке важке”, — поділився Назар.
Військовий зазнав численних опіків, аби врятувати хлопцеві сильно пошкоджену ліву ногу, дніпровські медики провели три операції на кістках і близько 15 пластичних втручань. І, як розповідають фахівці, це саме той випадок, коли їм вдалося зробити неможливе, адже за медичними посібниками за таких глибоких опіків належить ампутувати кінцівку.
“За рахунок комбінації мікрохірургічних технік, ортопедичних технік, залучення травматологів і пластичних хірургів, комбустіологів ми зараз бачимо, що кінцівку збережено, вона буде на перших порах коротшою на 8 см, але після реабілітації та відновлення міцності опорної кістки, її можна буде зрівняти і зробити симетричною”, — розповів лікар Сергій.
Щодня до лікарів міста Дніпро потрапляють воїни, які дістали травми в боях. Медики діляться, що одні з найскладніших каліцтв людині завдають кумулятивні снаряди, які здатні пробивати навіть броню і бетон.
“Шляхом ударної сили хлопці дістають опіки та ураження черевної порожнини, грудної. Сила така, що ламаються ребра. Понад половини опіків ідуть разом з уламковими переломами, коли навіть через рану доводиться проводити спиці, і це додатковий догляд, щоб не було зараження кісток”, — каже лікар.
Але яким би складним не був випадок, медики намагаються зробити все, щоб врятувати життя пораненого бійця і поставити пацієнта на ноги.
Читайте також: Парамедики постійно чергують на передовій — як рятують поранених українських захисників (ВІДЕО)