Українські кібервійська виконують дуже багато роботи щодо дестабілізації в цифровому середовищі Росії, — Денисенко

Сергій Денисенко. Скриншот: uatv.ua

Кібервійська України роблять дуже багато роботи щодо дестабілізації в цифровому середовищі в Росії — це факт. Але конкретно про їхні успіхи не можна поширюватися, тому що люди працюють і отримують інформацію. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт у сфері кібербезпеки Сергій Денисенко.

За його словами, кібервійна складається з декількох елементів.

“Перше — в неї входить кіберрозвідка, а другий основний елемент — кіберзнищення. Наприклад, маючи доступ до якихось ресурсів, інформаційних баз даних, ніколи в житті жоден хакер не скаже, що він має туди доступ. І жодна компанія, яка виявить це втручання, не повідомить на весь світ, що її зламали і отримали якісь цінні дані. Це перше — кіберрозвідка. Друге — кібервійна, коли повністю знищуються ресурси, бази даних, у принципі, з новими технологіями бекапування, обсягами, які можуть зараз дозволити собі майже всі компанії, це не є проблемою, за великим рахунком. Єдине, щоб ця інформація нікуди не зникла. Це два основні аспекти”, — сказав Денисенко.

Також експерт у сфері кібербезпеки висловив думку з приводу ІТ-коаліції, яка створюється Україною, Люксембургом і ще низкою кількох країн. А ще раніше Україна приєдналася до кіберцентру НАТО.

“Створення таких коаліцій і приєднання до кіберцентрів — дуже важливий шлях, тому що це все виходить на той рівень, що офіційно ми можемо передавати, обмінюватися інформацією щодо кіберінцидентів. Друге — що в цих коаліціях буде куратор у плані менеджера, який організовуватиме. Третє — створюється команда, яка складається з розробників, ризик-менеджерів, технарів, які це все здійснюють технічно. І проведення валідації, верифікації обладнання, програмного забезпечення — це все буде більш централізовано, підконтрольно і має принести дуже велику користь нашим кібервійськам загалом”, — розповів Сергій Денисенко.

Читайте також: Населення РФ отримує тільки той контент, який хоче їм показувати уряд, — експерт із кібербезпеки

Нагадаємо, раніше Денисенко повідомляв, що Кремль робить великі вливання коштів в організації, що ведуть кібервійну проти України. По-перше, вони стрімко розширюють свій штат, по-друге, пробують і випробовують нові механізми впливу на людей, зокрема психологічні. Водночас чисельність такої армії неможливо оцінити.

Прямий ефір