Українські дрони зі штучним інтелектом вже на передовій: як працює комплекс Saker Scout (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сили оборони України успішно використовують безпілотні літальні апарати (БпЛА) зі штучним інтелектом, які можуть нести до трьох кілограмів бомб і створюють карти поля бою, інформує FREEДОМ.

Збройні сили України (ЗСУ) вже застосовували безпілотники та ракети, які самі вміють вибрати ціль, здатні відрізняти танки від машин і бити по пріоритетних мішенях. Тепер захисники вперше отримали безпілотники зі штучним інтелектом виключно вітчизняного виробництва.

Безпілотники Saker Scout самі розпізнають типи цілей, окремо підписуючи кожну. Одночасно такий дрон може розрізнити й атакувати 64 типи техніки та об’єктів. 

“Це програмне рішення і є ключовим у цій розробці і ключове те, що це українська розробка”, — наголосив головний редактор Defense Express Олег Катков.

Комплекс Saker Scout складається з кількох дронів. Головний — працює розвідником і визначає цілі. Чи то техніка, чи навіть будівлі та замасковані позиції. Після виявлення об’єкта — безпілотник передає координати на командний пункт і ціль вражають дрони-камікадзе, які теж входять до комплексу. 

При цьому попри те, що комплекс порівняно ближнього радіусу дії, свої завдання на лінії розмежування він виконує цілком успішно. А завдяки програмному забезпеченню — здатний боротися з головною сьогоднішньою проблемою БпЛА на фронті — ворожими комплексами радіоелектронної боротьби (РЕБ).

“Як будь-який мультикоптер, він має досить невеликі дальності польоту — йдеться про 10 кілометрів. З особливостей цієї розробки — він має інерціальну систему навігації, тобто навіть у разі використання противником РЕБ, він знатиме, де він перебуває, і зможе повернутися, щонайменше, вийти із зони ураження РЕБ противника”, — розповідає Олег Катков.

При цьому враховуючи, що розробка українська, на думку аналітиків, на комплексі Saker Scout все не закінчиться. Україна, вочевидь, не буде закуповувати одиничні зразки комплексів для своїх завдань. 

Після тестування системи штучного інтелекту, тепер її ймовірно можливо інтегрувати в будь-які українські дрони. 

Нагадаємо, що експериментальні зразки комплексу Saker Scout наші військові почали застосовувати ще навесні минулого року. За час експлуатації, комплекс вдалося доопрацювати та покращити. Тепер же безпілотники зі штучним інтелектом уже пішли в серію.

Читайте також: Луцькі волонтери створили візки для евакуації поранених воїнів та транспортування боєприпасів на передовій (ВІДЕО)

Прямий ефір