Українські дрони успішно полюють на російські кораблі (ВІДЕО)

Український морський ударний дрон. Скріншот: u24.gov.ua

Командування Чорноморського флоту РФ передислокувало частину кораблів з окупованого російською армією Севастополя на менші бази — у Новоросійськ та інші місця, пишуть аналітики Інституту вивчення війни. Через ефективні дії Сил оборони України Росія змушена приділяти велику увагу використанню методів маскування та обману для підвищення живучості військових сил, а також приховування їхніх оперативних намірів, зазначають у Міністерстві оборони Великої Британії. Раніше російська армія такі методи не застосовувала, повідомляє FREEДОМ.

“На російських авіабазах маскування включає в себе імітацію макетів літаків і шин на крилах літаків. За наявними даними, на дев’яти російських авіабазах також намальовані силуети планерів. Кораблі Чорноморського флоту мають чорне забарвлення на носі та кормі, що, ймовірно, робить їхні військові кораблі меншими та менш привабливою ціллю. На сторонах причалів також намальовані силуети суден, ймовірно, щоб збити з пантелику українських операторів безпілотних літальних апаратів”, — написало Міністерство оборони Великої Британії в соцмережі Х.

Щоправда, в Міноборони Великої Британії вважають, що таке маскування до істотного зниження втрат не призведе. Навряд чи врятують російський флот і кадрові перестановки. Після серії результативних операцій українських Сил оборони в Чорному морі у відставку відправили спочатку командувача Чорноморським флотом адмірала Віктора Соколова, а потім й головнокомандувача Військово-морським флотом Росії Миколу Євменова.

“У принципі, цілком імовірно, що, найімовірніше, зняття попереднього командувача — це просто наслідки ганьби після втрати трьох кораблів поспіль. Звичайно, щось потрібно було робити. Думаю, що противник намагатиметься адаптуватися, але саме кадрове рішення — це скоріше покарання попередника. Поки що відсутня можливість їх захистити від ударів українських Сил оборони”, — заявив керівник центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

Кораблі потрібні Росії не тільки для нападу, але й для грабежів. На окупованих територіях України Москва вкрала сотні тисяч тонн агропродукції, насамперед зерна. Днями в порту тимчасово окупованого російською армією Маріуполя був помічений російський корабель, повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

“На вигляд вантажність до 3,5 тисячі тонн. Судячи з усього, чергова партія зерна буде вкрадена. Це перше зафіксоване судно в Маріупольському порту з початку 2024 року. Весняна навігація відновилася”, — написав Андрющенко в Telegram.

Після успішного полювання на російські катери й кораблі розробники морських дронів MAGURA мають намір удосконалити безпілотники. Наприклад, їх планують зробити менш помітними та навіть навчити пірнати.

“Зараз фахівці працюють над тим, щоб на безпілотну платформу поставити засоби ППО. Я не технік, але розумію, що це завдання досить складне. Адже потрібні засоби виявлення цілі, захоплення повітряного об’єкта, засіб ураження — і це все треба розмістити на досить малій платформі. Це непросте завдання суто технічно, але воно реальне”, — сказав керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, якого цитує “Українська правда”.

“У принципі, корабельні втрати досить болючі для Росії. Кожен корабель тривалий час будується, а у випадку Росії це може тривати десятиліттями. Втрата корабля — це серйозний політичний удар, тому що, на відміну від танка або гаубиці, це не приховаєш, це помітна втрата”, — сказав Паламарчук.

Сили оборони України вже вивели з ладу третину бойових кораблів Чорноморського флоту Росії. Російське командування змушене скоротити операції за участю суден. Зараз головне завдання Москви — зберегти те, що залишилося.

Читайте також: Чорноморський флот РФ змушений почати боротьбу за живучість, — військовий оглядач

Раніше військовий експерт Владислав Селезньов розповів, що кораблі військово-морських сил Російської Федерації (ВМС РФ) не наважуються заходити в північно-західну частину акваторії Чорного моря через небезпеку з боку Сил оборони України, які можуть вражати цілі як протикорабельними ракетами, так і дронами-камікадзе. Тому росіяни ведуть активну діяльність з пошуку шляхів вирішення цих проблем.  

Прямий ефір