Українські БпЛА та високоточні удари по території РФ скорочують можливості окупаційної армії — розбір Федоренка

Український дрон. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна продемонструвала великий технологічний стрибок у питанні розробки безпілотних літальних апаратів. Про це сьогодні, 17 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.

“Є кілька важливих питань, на які потрібно звернути увагу. Перше — це до початку великої війни Україна не мала далекобійних дронів та навіть не було суттєвих розробок у цьому напрямку. Тобто за два з невеликим роки повномасштабної війни Сили оборони, українська нація змогли розробити, модернізувати, випробувати, навчити особовий склад, зрозуміти супротивника, запланувати операції та успішно їх реалізувати станом на сьогодні. Це перше. Я вважаю, це дуже великий технологічний стрибок вгору, який продемонструвала Україна”, — сказав він.

Федоренко також зазначив, що є дозвіл Заходу на застосування високоточної зброї певних номенклатур по території Російської Федерації на невелику відстань. Це рішення дало можливість бити по території противника, порушуючи його логістику.

“Відповідно, абсолютно очевидно, що найбільш серйозної шкоди противник може отримати із застосуванням комбінованого завдання ударів по території Російської Федерації. Це наші українські безпілотники — і ми говоримо партнерам про те, що нам потрібне додаткове фінансування для того, щоб ще наростити можливості їх виготовляти — й це високоточна зброя. Такою комбінацією ми зможемо забезпечити те, що аеродроми ближнього базування противника будуть змушені відтягуватися в інші місця і весь час маневрувати”, — сказав командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Він переконаний, що внаслідок таких дій Сил оборони противник не зможе в такій кількості застосовувати авіацію з керованими авіабомбами, стираючи українські села та міста з лиця землі. 

“Друге. Для того, щоб проводити успішні операції, противнику потрібно мати можливість робити певну кількість пострілів на вузькому відрізку фронту. Якщо ми знищуємо їхні склади на території Російської Федерації, де зберігаються боєприпаси до ствольної артилерії, до систем реактивного вогню, вогонь противника на передній лінії стає набагато меншим. А що менший вогонь противника, то більше в нас можливостей. Якщо ми ефективно завдаємо удари по тих місцях, де виготовляють “Шахеди”, які тероризують українське населення, тому що ворог застосовує не по військових об’єктах ці засоби, він застосовує по об’єктах критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність насамперед для мирних українців, для цивільних, і тільки в невеликому відсотку випадків противник застосовує це по військових об’єктах. Також потрібно побачити всьому світу, що противник застосовує ці засоби, свої безпілотники, ракети, по житлових будинках”, — сказав Федоренко.

Він наголосив, що українські безпілотники та високоточна зброя можуть зменшити можливості росіян щодо виготовлення і, як наслідок, до застосування їхніх засобів безпілотних систем.

Також Федоренко вважає важливим й завдання ударів по навчальних центрах, де армія РФ готує свою живу силу.

“Противник має високий мобілізаційний ресурс та систему рекрутингу, купівлю життя своїх військових за гроші…. Підготовка — це певні умови навчальних центрів зокрема. Якщо ми можемо атакувати ці навчальні центри на території Російської Федерації, противник буде ще мати проблеми й з живою силою. Якщо ми вимикаємо авіацію, можливість артилерії вести інтенсивний вогонь, якщо ми вимикаємо постачання та харчування, постійне зіткнення на передній лінії та плюс регулярне поповнення на лінії бойового зіткнення додатково живої сили, що ми отримуємо? Як наслідок, ми отримуємо стабілізацію на лінії бойового зіткнення, ми отримуємо умови для того, щоб Сили оборони могли відновлювати справедливість та повертати собі землю, яка дана нам богом. Це наша земля, тут ворога не повинно бути. Тому безпілотні системи матимуть й далі досить серйозний розвиток. І плюс ми щиро віримо в те, що після стабілізації турбулентності, яка є зараз у Сполучених Штатах, зумовленої виборами, все ж таки рішення щодо застосування високоточної зброї вглиб території Російської Федерації буде ухвалено”, — сказав командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Читайте також: Унікальне озброєння: як розвивається український ВПК у період війни (ВІДЕО)

Нагадаємо, видання The Washington Post з посиланням на джерела повідомило, що інвестиції в українську оборонну промисловість можуть значно зрости найближчим часом. Низка європейських держав готові фінансувати виробництво української зброї.

Прямий ефір