Українські бійці представили нову розробку — наземний дрон “Махно” (ВІДЕО)

Українські бійці та дрон "Махно". Скріншот: uatv.ua

Ефективні та незамінні. Безпілотники чудово зарекомендували себе і в повітрі, і на воді, і на суші, тому дедалі більше завдань на фронті виконують керовані дрони. Бійці 108-ї бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України (ТрО ЗСУ) розробили кілька платформ, здатних мінувати, доставляти боєприпаси або евакуювати поранених, інформує FREEДОМ.

Наземний дрон “Махно” — розробка бійців 108-ї бригади тероборони. Завдяки йому військові зможуть доставляти на передову провізію або боєприпаси, а також мінувати території.

Військовослужбовець Андрій за допомогою пульта може керувати наземною платформою. До 108-ї бригади чоловік приєднався в лютому 2022 року. Сьогодні разом із побратимами працює над різними проєктами.

За словами розробників, “Махно” легко витримує серйозні навантаження і може розвивати значну швидкість.

“Якщо налаштував правильно і оператор встиг з ним познайомитися ближче, то керувати нескладно. Якщо у вас у дитинстві була схожа машинка [на управлінні], то вчитися дуже легко. Мені знадобилося приблизно дві години попрацювати з пультом і машиною”, — каже український захисник Андрій.

Є ще один дрон “Махно”, але більший, ніж його попередник. Другу наземну безпілотну платформу розробили для транспортування великогабаритних вантажів.

Обидва дрони є доволі швидкими та міцними, обладнані захистом від осколків і куль. Щоправда, “Махно-2” був задуманий насамперед для евакуації поранених із гарячих точок.

“Наприклад, коли висувається група, їх накривають ті ж дрони і в нас один поранений. Ворог дивиться зверху, чекає, коли ми заберемо пораненого — відповідно, стане більше поранених. А так виїжджає автоматичний комплекс, він вантажиться і їде”, — зазначає військовий Дмитро.

“Звичайно, буде легше з цією технікою, ніж на руках нести пораненого. Це дуже корисна розробка”, — наголошує захисник Сергій.

У бригаді кажуть, що саме бажання зберегти життя побратимам підштовхнуло до розробки подібного апарату. Керує виробництвом офіцер із позивним “Дискус”. За його словами, наземні дрони дають змогу виконувати бойові завдання без зайвого ризику.

“Зараз на позиції не проїхати, — пройти неможливо. Ворог активно веде спостереження, тому ми вирішили збирати ці дрони, щоб вивозити людей, здійснювати логістику”, — пояснює “Дискус”.

Поки що наземний дрон “Махно” перебуває на етапі випробувань. Військові тестують параметри його роботи в різних умовах, а за необхідності — вдосконалюють конструкцію.

Військовослужбовець ЗСУ Роман якраз працює над одним із виробів. Поки зварює деталі, розповідає про себе: у бригаді понад два роки — відтоді, як прийшов до військкомату добровольцем. У мирний час він працював водієм, але з початком повномасштабної війни Росії проти України змінив свою професію.

“Зрозумів, що потрібно більше допомогти хлопцям не у водінні автомобіля, а у виробництві тих самих дронів, турелей та іншого обладнання. Тому взяли в руки зварювальні апарати і стали працювати”, — каже чоловік.

Засоби радіоелектронної боротьби також необхідні, щоб “Махно” був не тільки швидким і надійним, але й непомітним для противника. Адже головне — завдяки його застосуванню вдасться зберегти багато життів.

Читайте також: “Потужна і легка”: як ЗСУ використовують німецьку БРЕМ Bergepanzer на фронті (ВІДЕО)

Прямий ефір