Українські безпілотники вдарили по чотирьох військових аеродромах РФ — подробиці операції ЗСУ (ВІДЕО)

Охваченный огнем бомбардировщик Ту-22М3 на аэродроме РФ. Фото: соцсети РФ

Збройні сили України (ЗСУ) 14 серпня провели масштабну атаку дронами углиб території Росії. ЗМІ називають її наймасштабнішою за час вторгнення Росії в Україну. Безпілотники вдарили по чотирьох військових аеродромах. Два з них знаходяться у Воронезькій області, ще два — у Нижегородській та Курській. Основними цілями атак стали склади з паливно-мастильними матеріалами та ангари з російськими винищувачами, інформує FREEДOM.

Генштаб ЗСУ офіційно підтвердив удари по чотирьох військових аеродромах “Халіно”, “Саваслейка”, “Борисоглебськ” та “Балтімор”, що знаходяться у Воронезькій, Курській та Нижегородській областях. На них базуються винищувачі-бомбардувальники Су-34 та Су-35. Російське міноборони повідомляє, що в ході атаки було залучено 117 безпілотників, відомство прозвітувало про збиті 48. На успіху дронових атак наголосив і президент України Володимир Зеленський.

“Хочу зараз подякувати всім нашим воїнам Служби безпеки України (СБУ), а також воїнам Сил оборони України, Головного управління розвідки (ГУР) та всім структурам, які залучаються. Дякую за точні, своєчасні та результативні удари по російських аеродромах. Наші українські дрони працюють саме так, як треба, — заявив Володимир Зеленський.

У СБУ наголошують, що такі атаки проводяться з метою послабити російську авіацію. У відомстві зазначають, що це серйозно вплине на здатність Росії використовувати КАБи для ударів по лінії фронту та містам України.

“Чекаємо супутникові фото зі знищеними російськими винищувачами та складами. СБУ продовжує методично послаблювати авіаційну частину російської військової машини. Саме літаки поки що дають ворогові перевагу в повітрі, але ми й надалі підрізатимемо крила цим “пташкам”, — акцентував анонімний представник СБУ у коментарі “Українській правді”.

На російських Telegram-каналах з’явилася інформація про знищення на одному з аеродромів винищувача МІГ-31К, який використовують для запуску ракет “Кинжал”. Крім того, на супутникових знімках від Planet Labs видно зруйновані ангари на аеродромі “Борисоглебськ” у Воронезькій області. 

Наслідки ударів зафіксувала супутникова система фіксації пожеж від НАСА. За попередньою інформацією, на знімках видно спалах на аеродромі “Саваслейка” у Нижегородській області.  Аналітики з Defense Express стверджують, що його поразка, по-перше, знищує запаси унікального палива, а по-друге, ускладнює авіаційну логістику.

“Тепер аспект базування на цій авіабазі МіГ-31К під питанням. Це, звичайно, не означає, що противник не зможе перемістити літаки на інший аеродром, але в будь-якому випадку це про додаткові ускладнення для противника. Також слід зазначити, що “Саваслейка” аеродром, на якому базуються не лише МіГ-31К, а й МіГ-31БМ, які є перехоплювачами. І він використовується як центр навчання пілотів”, — із публікації видання Defense Express.

Також у Defense Express зазначають, що атака безпілотників по “Саваслейці” виявилася успішною через вкрай слабкий протиповітряний захист аеродрому. За інформацією видання, він був захищений лише зенітними установками та кулеметами. Експерти стверджують, що, виявивши такі проломи у захисті російських авіаційних об’єктів, ЗСУ виводитиме з ладу льотну інфраструктуру, щоб знизити інтенсивність польотів, а потім перейде до точкового знищення російських літаків.

“Вивести з ладу елемент інфраструктури — склад боєприпасів, склад паливних матеріалів — це серйозно. Аеродром можна зупинити на період та інтенсивність польотів знизити в рази. Базові аеродроми виведемо з ладу та займемося оперативними. Після цього індивідуальні удари, коли авіацію буде приземлено. Без палива не політаєш, коли вона буде приземлена, ми займемося конкретно ударами по літаках — тоді вже будуть індивідуальні удари, тоді буде ефективно, — прокоментував авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.

Україна вдесятеро збільшила виробництво безпілотників дальньої дії порівняно з минулим роком. Про це заявили у Міністерстві цифрової трансформації. Зокрема цього року держава планує виготовити мільйон FPV-дронів. Також є можливість виготовити понад 10 тисяч ударних дронів середньої та великої дальності.

Читайте також: Операція в Курській області поставила Путіна в глухий кут — тепер він не може апелювати до інших мирних ініціатив, крім української, — Чаленко

Прямий ефір