Українські атаки по військових об’єктах у РФ стають дедалі успішнішими — аналіз експерта 

Пожежа на нафтобазі в Ровеньках. Фото: МНС РФ

У липні поточного року українські атаки по військових об’єктах на території Російської Федерації були успішнішими, ніж російські, тому що більшість дронів окупантів було знищено засобами протиповітряної оборони. Україна робить серйозні успіхи в цьому напрямку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він зауважив, що на сьогодні Україна використовує для “дипстрайків”, ударів у глибину території Російської Федерації по військових об’єктах, дрони, починаючи від дальності до декількох десятків, кілька сотень кілометрів, закінчуючи до 2,5 тис. кілометрів. 

“Водночас кількість вибухової речовини, яку можуть брати на борт дрони, різниться. Вона може сягати 250 кілограмів, що досить серйозно, практично на 60% — еквівалент ракети з бойовою частиною. І нижня межа — 15-10 кілограм, чого цілком достатньо для того, щоб уразити, наприклад, [російські] НПЗ або нафтобази”, — уточнив Мусієнко. 

Номенклатура озброєнь, яку використовують українські військові для ураження військових цілей у Росії, досить широка. І, за словами експерта, постійно відбувається її оновлення. 

“Ніхто з українських розробників не стоїть на місці, бо розуміє: Росія намагається ефективно протидіяти, використовувати різні системи і радіоелектронної боротьби, і засоби ППО, і так далі. Фінансування на розробки збільшується. Це один із пріоритетів української держави”, — наголосив спікер. 

Мусієнко нагадав, що Україна вперше минулого місяця запустила більше дронів у бік Росії, ніж РФ у бік України. 

“Видання Forbes надало цифри: у липні Україну атакували 426 дронів типу Shahed з боку Росії. За той самий період Україна завдала удару у відповідь із застосуванням понад 520 ударних дронів. Крім цього, видання дає чіткі висновки про те, що українські атаки були успішнішими, ніж російські, тому що більшість російських дронів знищено українськими засобами протиповітряної оборони. Відповідно, можна констатувати, що Україна робить серйозні успіхи в цьому напрямку”, — сказав експерт. 

Україна також використовує ракети вітчизняного виробництва, модернізовані, для завдання ударів по російських військових об’єктах, доповнив Мусієнко. Українською владою було ухвалено рішення збільшити витрати на власну ракетну програму. 

“Якщо Генеральний штаб ЗСУ робить офіційне повідомлення про те, що було уражено військові об’єкти, наприклад, у Курській області РФ, і робиться акцент на тому, що в операції брали участь Військово-морські сили ЗСУ, думаю, що, вочевидь, це могла бути модернізована ракета “Нептун”. Вона вдосконалюється з метою досягнення цілі на відстані 500-700 і до 1000 кілометрів. Тому тут ніхто не стоїть на місці. Досить правильне і позитивне рішення”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: ЗСУ розширюють можливості БпЛА — битва технологій (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сили оборони України завдали удару по російському військовому аеродрому “Липецьк” у ніч на 9 серпня, про що повідомив Генштаб ЗСУ. Було знищено склади з керованими авіабомбами та інші об’єкти в районі аеропорту. 

Прямий ефір