Російські мінометні розрахунки, легкоброньована техніка та піхота противника — постійні цілі артилеристів 44-ої окремої механізованої бригади ЗСУ. Завдяки мобільності своєї реактивної установки “Град” бійці швидко змінюють вогневі позиції та вражають цілі, повідомляє FREEДОМ.
Бойові машини, артилерійські установки сьогодні допомагають українській армії в боротьбі з російським агресором. Часто, приїжджаючи на бойові позиції, можна почути, як бійці називають свою техніку по іменах. У кожної з них є своя історія.
“У нас Валентина Василівна називається. У мене кума Валя, на честь неї назвав”, — розповідає військовослужбовець 44-ї окремої мехбригади ЗСУ.
За словами захисників, у їхніх “Градів” — великий послужний список. Машини брали участь у бойових діях на Донецькому та Бахмутському напрямках. Нещодавно їх капітально відремонтували, і вони готові до нових боїв.
“Ось дивіться, який євроремонт: кермо нове, панель нова”, — хвалиться своєю машиною боєць із позивним “Куля”.
Він доставляє екіпаж на бойові позиції, керуючи 14-тонною машиною разом з установкою і боєприпасами на борту. Одне з його головних завдань — швидко вивести екіпаж із вогневих позицій після виконання завдання і водночас не потрапити під вогонь у відповідь противника.
“Було раз, влучило. Прилетіло поруч із нами, але, слава Богу, всі живі, здорові”, — згадує військовослужбовець із позивним “Куля”.
БМ21 “Град” — універсальна машина вогневої підтримки. Цілі в бійців різні. Серед списку уражених цілей — така ж знищена система противника. За нею вели справжнє полювання.
“Не так давно наш екіпаж вразив ворожу БМ 21 “Град” із повною детонацією боєкомплекту. Це було під час виконання бойового завдання, тобто росіяни виїхали стріляти по цілі, і ми точно завдали вогневого ураження”, — розповів військовослужбовець 44-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Ярослав.
Повний пакет із 40 ракет реактивна система випускає за 20 секунд. У цьому випадку зона ураження — близько 8-9 гектарів. Коли ж є координати конкретної цілі, весь пакет бійці не використовують, достатньо кількох залпів. Щоб завдати поразки, навідник повинен точно прицілитися за лічені секунди.
“Ми наводимося на саму бусоль, дивимося і ловимо бусоль саме в панораму. Ми визначаємо розташування цілі — вліво-вправо. І тільки тоді здійснюємо постріли. Звичайно, виставляємо ще приціл — це дальність польоту в нас”, — пояснює принцип роботи з “Градом” військовослужбовець 44-ї ОМБр ЗСУ Дмитро.
Військовослужбовці 44-ї окремої механізованої бригади до своїх бойових машин ставляться як до повноцінних членів екіпажу. Кажуть, техніка хоч і стара, але свої завдання виконує на відмінно.
Читайте також: Основний виклик зараз перед країнами Заходу — збільшити виробництво артилерійських снарядів, — Попов
Нагадаємо, бойові зіткнення тривають майже на всій лінії фронту зі сходу до півдня.