Українське зерно для світу — США шукають рішення щодо доправлення, Кулеба назвав спосіб розблокування портів

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

США продовжують шукати способи постачання українського зерна світу. Про це повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк, інформує FREEДОМ.

“Сполучені Штати щойно оголосили про надання більшої підтримки українській протиповітряній обороні, щоб допомогти Україні захистити себе, і поки Росія загрожує глобальному постачанню продовольства, ми продовжуватимемо шукати рішення, як доправити українське зерно до світу”, — написала вона у Twitter.

А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС закликав країни Євросоюзу організувати активну роботу, щоб знизити вплив Росії на український експорт. Він вважає, що ідеальним сценарієм буде припинення російської морської блокади українських портів.

“Мета Росії полягає не тільки в завданні шкоди Україні, а й у збагаченні за рахунок зростання цін на продовольство. Росія знищила зернову ініціативу, завдає ударів по українських портах та інфраструктурі, задіяних у морському експорті, і водночас збільшує власну пропозицію зернових на світових ринках. Розблокування портів буде можливе, коли Україна отримає перші ескадрильї F-16, які зможуть патрулювати небо і морські шляхи”, — заявив Кулеба.

Читайте також: Помста за Кримський міст та шантаж зернової угоди: удари РФ по Одесі обговорюємо з експертами

Як повідомлялося раніше, у Кремлі заявили, що не мають наміру більше брати участь у Чорноморській зерновій ініціативі (зернова угода), термін дії якої закінчився 17 липня. Мовляв, умови, які висувала Москва, не виконано.

18-20 липня Росія “підкріпила” свою позицію виходу з угоди ракетним обстрілом інфраструктури Одеського морського торгового порту.

При цьому РФ має намір повернутися в зернову угоду за умови виконання низки своїх умов.

Нагадаємо, 2022 року Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною. 17 липня мала відбутися чергова пролонгація домовленостей. Але Росія для цього висунула нові вимоги щодо зниження санкцій, зокрема:

  • підключення “Россельхозбанка” до системи розрахунків SWIFT;
  • відновлення поставок у Росію сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування, що потрапило під західні санкції;
  • скасування обмежень на страхування і перестрахування російських суден із зерном і зняття заборони на їхній доступ у порти;
  • розблокування зарубіжних активів і рахунків російських компаній, пов’язаних із виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив;
  • відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті — Одеса”.
Прямий ефір