Українське населення Маріуполя заміщують вихідцями з Далекого Сходу та Кавказу, — Андрющенко

Петро Андрющенко. Скриншот: uatv.ua

У тимчасово окупованому Маріуполі Донецької області Російська Федерація впроваджує політику заміщення українського населення вихідцями з Далекого Сходу та Кавказу. Про це сьогодні, 7 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“Ситуація з маріупольцями, які перебувають в окупації просто жахлива, тому що мало того, що заборгованість із зарплати зростає непомірно від місяця до місяця, а тут ми бачимо впровадження Російською Федерацією політики із заміщення населення”, — сказав він. 

За словами радника мера, маріупольців не беруть ні на які роботи, оскільки з Росії приїжджає величезна кількість різноробочих, зокрема з таких регіонів, як Далекий Схід і Кавказ.

“Буквально з юрт вилізли і в Маріуполь поїхали працювати. Незрозуміле малоосвічене населення, яке жило в огидних умовах як економічних, так і кліматичних. Вони навіть російською практично не розмовляють. Зрозуміло чому їдуть — зарплата висока і поліпшення умов. Тобто якщо ти [маріуполець] хочеш влаштуватися на роботу — ні, для цього завозять росіян. Підштовхують людей до того, щоб вони виїжджали з міста самостійно, до такої собі “самодепортації”, а цивільних окупантів із кожним днем стає все більше”, — розповів він.

Крім того, Андрющенко повідомив, що російські окупанти мають намір на державному рівні визнавати будинки і квартири, з яких виїхали українці, безгосподарними, щоб надалі заселяти туди росіян. 

“Наша нерухомість визнається окупантами незаконною. Безгосподарність буде роздаватися і військовим, і цивільним окупантам. Тобто те, що Україна пережила в 1920-х роках (комуністична реквізиція, — ред.), зараз Маріуполь переживає знову”, — підсумував Петро Андрющенко.

Читайте також: Російські окупанти укріплюють позиції в Маріуполі — деталі від радника мера

Нагадаємо, раніше міський голова Маріуполя Вадим Бойченко повідомляв, що російські окупанти будують у тимчасово захопленому місті “потьомкінські села”: фортифікації, збудовані виключно для картинки.

Читайте також: Знадобиться 20 років і 14,5 млрд дол., — мер про відновлення Маріуполя після деокупації

Прямий ефір