Українська військова комендатура працює в Суджі — основні завдання (ВІДЕО)

Курська область. Фото: argumentua.com

У Курській області запрацювала перша українська комендатура. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що вона розташована в підконтрольному Україні місті Суджа. Серед функцій комендатури — забезпечення правопорядку, а також гарантування місцевим жителям доступу до медичних послуг і препаратів, продуктів і гуманітарної допомоги, інформує  FREEДОМ.

Сили оборони контролюють близько 1 150 квадратних кілометрів Курської області, і просування ЗСУ триває. Водночас Україна не зацікавлена в захопленні російських населених пунктів, заявили в Офісі президента. Києву необхідно завдати значних тактичних поразок країні-агресору.

“Україна веде винятково оборонну війну суворо в межах міжнародного права… Але, якщо ми говоримо про потенційні перемовини, наголошую, про потенційні, нам доведеться посадити РФ за стіл навпроти. На своїх умовах. Ми абсолютно не плануємо благати: “Будь ласка, сідайте домовлятися”. Натомість є перевірені практикою, ефективні засоби примусу”, — наголосив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у Telegram.

У новій ролі — держави, яка контролює території іншої країни, — в України з’явилися й нові обов’язки. Вони закріплені в Гаазьких і Женевських конвенціях. Один з основних принципів — статус quo ante bellum. Юристи пояснюють його як незмінність і нормалізація життя цивільного населення.

“Відповідно до Женевських конвенцій, сторона, яка контролює ці території — наразі це українська сторона — несе повну відповідальність за соціально-економічний стан на цих територіях, тому невипадковим є і створення військових комендатур, а наступним кроком — місцевих органів влади”, — пояснив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

У межах наступальної операції у Курській області Україна створила першу військову комендатуру на території Росії. Вона розташована в місті Суджа. Комендантом став Едуард Москальов.

“Створення військових комендатур наголошує той факт, що Україна залишається на цих територіях. Це не рейдовий характер військової операції. Ми розгортаємо повністю інфраструктуру на цих територіях, беремо на себе відповідальність за соціально-економічне, медичне забезпечення місцевого населення”, — зазначив Снєгирьов.

Збройні сили України вже забезпечують гуманітарною допомогою цивільних у підконтрольних населених пунктах Курської області — таких понад 80.

Крім того, як повідомили в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Київ планує відкрити гуманітарний коридор до Сумської області — він зобов’язаний це зробити згідно з міжнародним законодавством. Евакуювати людей українські військові не будуть, але можливість покинути зону бойових дій дадуть.

“Ми не очікуємо, що буде велика кількість охочих до нас приїхати, якщо взагалі вони будуть. Але я точно не переживаю за те, що буде небезпечно для цивільного населення з території Курської області… Ми запропонували кожному і кожній з жителів Курської області, в разі бажання, евакуюватися з цієї території. Україна відкриє гуманітарні коридори. Чи то на територію, яку контролює Російська Федерація, чи то на територію незалежної України. Ми не збираємося порушувати їхні права”, — сказав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Жителі Курської області, які бажають евакуюватися в Україну або потребують гуманітарної допомоги, можуть звернутися на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції: (+38) 093 367 83 68.

Читайте також: Як Курська операція ЗСУ вдарила по репутації Путіна — думки експертів і глядачів FREEДOM

Нагадаємо, Курська операція ЗСУ розпочалася 6 серпня. На сьогодні Сили оборони України контролюють понад 1000 кв. км території регіону, більш ніж 80 населених пунктів.

Читайте також: Раптова і успішна на всіх етапах — Курську операцію ЗСУ оцінили експерти

Прямий ефір