Українська оборонна промисловість має стати частиною європейської, — фон дер Ляєн

Урсула фон дер Ляєн. Фото: president.gov.ua

Влада Європейського Союзу залучила Україну до підготовки оборонно-промислової стратегії ЄС. Це перший крок, який має призвести до інтеграції України в європейські оборонні програми. Про це сьогодні під час дебатів, присвячених роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в Європейському парламенті у Страсбурзі (Франція) заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

Глава Єврокомісії наголосила, що ЄС має не лише прискоритися з постачанням Україні снарядів, але й дивитися у майбутнє, де обороноздатність України є частиною обороноздатності ЄС.

“Ми підготували понад 40 тис. українських солдатів. Наш союз та держави-члени мобілізували військового обладнання на суму 28 млрд євро. Європейська оборонна промисловість збільшила потужності з виробництва боєприпасів на 40%. До наступного місяця ми поставимо понад пів мільйона артилерійських снарядів. До кінця року — понад 1 млн. Але цього, звичайно, недостатньо. Ми маємо не лише прискорити постачання боєприпасів в Україну. Заглядаючи в майбутнє, ми повинні думати про обороноздатність України як частину нашої обороноздатності. Ми повинні думати про оборонну промисловість України як частину нашої власної оборонної промисловості”, — заявила фон дер Ляєн.

Першим кроком у цьому напрямі, за її словами, стало залучення України до підготовки оборонно-промислової стратегії ЄС.

“Це перший крок, який має призвести до інтеграції України в деякі наші оборонні програми за згодою Європейського парламенту та Ради, де це необхідно. Це не тільки допоможе нам задовольнити оборонні потреби України, але й сприятиме зближенню та спільному плануванню між нашими збройними силами та оборонною промисловістю. Україна — майбутній член нашого Європейського Союзу, тому вона має стати набагато ближчою до нас також у сфері оборони”, — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Читайте такожВигідно, ефективно та страхітливо: Україна готується випустити 1 млн FPV-дронів за рік

Нагадаємо, 2023 року українському оборонно-промисловому комплексу вдалося збільшити виробництво зброї та техніки втричі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Особливого прогресу, за його словами, досягнуто у виготовленні боєприпасів для артилерії. Один із головних викликів на 2024-й — забезпечити виробництво необхідними дефіцитними видами пороху.

Прямий ефір