Українська оборонка нарощує виробництво — підсумки року та плани (ВІДЕО)

Ракета "Нептун". Фото: president.gov.ua

2023 року українському оборонно-промисловому комплексу вдалося збільшити виробництво зброї та техніки втричі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Особливого прогресу, за його словами, досягнуто у виготовленні боєприпасів для артилерії. Один із головних викликів на 2024-й — забезпечити виробництво необхідними дефіцитними видами порохів, повідомляє FREEДОМ.

“Завдання України максимально чітке: маємо зробити нашу державу настільки сильною та ефективною, щоб Росія відчувала, що на кожен її удар буде наша відповідь. Виконати це завдання можна лише на основі достатнього виробництва вітчизняної зброї. Я вдячний кожному та кожній — усім, хто створює відповідні важливі виробництва, хто відновлює підприємства, хто майже цілодобово працює. Дякуємо кожній родині наших працівників вітчизняної оборонки за те, що підтримуєте, за те, що ви всі разом допомагаєте нашій державі боротися за життя та за весь народ України!” — наголосив Володимир Зеленський.

2023 року українські заводи вп’ятеро збільшили випуск бронетранспортерів. Особливу увагу приділяють САУ “Богдана” — за місяць виробляють до шести таких установок. Україні допомагають і міжнародні партнери: 78 компаній із 24 країн працюють над тим, щоб український військово-промисловий комплекс відповідав стандартам НАТО.

“Цього року збільшили виробництво втричі порівняно з минулим роком. Це і державний, і приватний сектор. Наші можливості на наступний рік готові вже у шість разів більше, ніж цього року. Рухаємося до їхнього подальшого збільшення. У прогнозованому зростанні ВВП України на 4,9% — 1,5% це вже зростання, яке долучено нашою оборонкою. Ми справді підтверджуємо, що наша оборонка стає локомотивом відновлення економіки. Так буде й надалі”, — заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин.

Заявляють у профільних відомствах та про нові системи протиповітряної оборони. Це — спільна розробка українських та американських фахівців. Гібридна система ППО поєднує передові ракети класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками чи радарами радянської доби.

“Всі знають, що розробка будь-якої системи ППО — це 5 років плюс. Ми не чекаємо на ці 5 років, ми розробляємо свої системи — великі, складні, дорогі. Але паралельно ми розробляємо те, що ми називаємо гібридною ППО. Це швидкі рішення, які дають результати вже цієї зими. Перші рішення щодо портфеля FrankenSam вже працюють на полі бою”, — повідомив Камишин.

В умовах повномасштабної війни Україні вдалося наростити виробництво безпілотників. За рік ВПК країни здатний виготовити понад мільйон FPV-дронів, 10 тис. ударних безпілотників та тисячу далекобійних. Це дані Міністерства з питань стратегічної промисловості. Працюють українські фахівці й над модернізацією морських дронів.

“Минулого року ми виробили на 42 млрд грн товару, цього року дохід компанії становить майже 79 млрд грн. Якщо говорити в обсягах виробництва, саме в одиницях, то минулого року ми зробили трохи більше ніж 52 тис. Ми виробимо майже 640 видів різної техніки, озброєння, проводимо ремонт танків, БТРів тощо”, — розповів генеральний директор АТ “Українська оборонна промисловість Герман Сметанін.

Все озброєння проходить випробування у реальних бойових умовах. Як запевняють в Укроборонпромі, після закінчення війни Київ зможе експортувати деякі зразки техніки, в ефективності яких переконався весь світ. Йдеться про береговий комплекс “Нептун”, який відправив на дно російський крейсер “Москва”, і про протитанкові ракетні комплекси “Стугна”.

Читайте також: Ракетне виробництво для ураження об’єктів на глибину 500 км буде визначальним для України в новому році — деталі від експерта

Нагадаємо, представники урядів США та України на конференції у Вашингтоні підписали угоду про прискорення спільного виробництва зброї та обміну даними. Київ активізує зусилля з виробництва власного озброєння й сподівається на спільні проєкти з міжнародними виробниками озброєння для пожвавлення військової промисловості.

Прямий ефір