Українська делегація на знак протесту залишила залу ПАРЄ

Фото Укрінформ-UATV

Українська делегація залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) на знак протесту проти рішення щодо повернення делегації Росії без виконання міжнародних зобов’язань.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

“Ми (українська делегація) не можемо сидіти в одній залі з убивцями. Ми вийшли із зали Асамблеї і на камери сказали росіянам, що вони
– вбивці”, – написала віце-спікерка.

Таке рішення оголосив голова делегації нардеп Володимир Ар’єв.

Зазначається, що з українськими делегатами засідання залишили чимало представників Грузії, країн Балтії, деяких інших країн.

Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, українська делегація перебуватиме у залі засідань Асамблеї лише під час розгляду питань щодо оскарження повноважень і накладання санкцій на російську делегацію. 

“Ми припиняємо свою участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань заперечування повноважень російської делегації. Ми звертаємося до Верховної Ради щодо термінового розгляду питання припинення участі української делегації в роботі ПАРЄ. Ми звертаємося до президента і МЗС України з проханням представити позицію стосовно участі України як держави в Раді Європи”, – озвучив він вимоги української делегації.

Нагадаємо, що Україна та Грузія оскаржили повноваження делегації РФ у Раді Європи.

Прямий ефір