Українська артилерія перебуває на щоденному цілодобовому чергуванні рівно рік — від моменту повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Захисники завдають ударів по позиціях противника. Про роботу одного з підрозділів, який захищає українську піхоту в Донецькій області, розповіла кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Військовослужбовець Збройних сил України Віталій — заряджальник на самохідній гаубиці 2С1 “Гвоздика”. Його підрозділ працює на Донеччині, щодня прикриваючи вогнем своїх побратимів.
“В бою воно набагато легше все. Це все рефлекторно происходит. Тому місця в принципі хватає”, — каже він.
Свої позиції українська артилерія намагається максимально маскувати, щоб їх не виявили безпілотники противника.
“Останнім часом з’явилося багато ворожих боєприпасів типу “Ланцетів”, які дуже поширені. Вони являють велику небезпеку для нас, для гармат. По наших підрозділах вони спрацьовували вже. Слава богу, що все нормально, усе обійшлося. Ці сітки досить ефективні”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Назар.
Цей розрахунок тримає оборону Бахмутського напрямку. Працюють переважно вдень. Військовослужбовці кажуть, що вночі відкривати вогонь із цих позицій небезпечно — їх можуть виявити.
“Ми виїжджаємо по чотири дні розрахунком. Чотири дні ми відпочиваємо і чотири дні ми тут перебуваємо. Спимо ми десь шість-сім годин. Це переважно тільки вночі, тому що вдень більше роботи, набагато більше”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Максим.
По противнику відпрацьовують 122-мм снарядами. “Гвоздика” зі своїми завданнями справляється, кажуть військові.
“Хотілося б звісно щось натівського, натівське озброєння, більше боєприпасів, але справляємося тим, що маємо”, — сказав Назар.
Координати противника артилеристи отримують від аеророзвідки. І в такому разі, зазначають воїни, зволікати не можна. Про точність своєї роботи вони дізнаються не одразу, бо після відпрацювання цілі їхнє завдання — за дуже короткий відрізок часу, заради своєї безпеки, зібратися і змінити позицію. Кажуть, про результати їм повідомляють уже в розташуванні.
Читайте також: “Були спроби противника просунутися”: українські захисники розповіли про ситуацію на Торецькому напрямку (ВІДЕО)