Британія — надзвичайно важливий і дуже перспективний глобальний політичний гравець. І орієнтація на Лондон — вкрай цікава зовнішньополітична ініціатива України. У Києва та Лондона тісні та конструктивні відносини. Про це сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 18 січня, коментуючи нещодавно укладений договір про 100-річне партнерство України та Великої Британії.
“Крім політичних успіхів у відносинах України з Британією, є і практичний сенс нарощувати співпрацю. Британія вкрай зацікавлена у спільних військових виробництвах, мілітарних ініціативах, зацікавлена в їхньому фінансуванні. А головне, ця країна, напевно, краще за всіх сьогодні в Європі розуміє ту компетенцію, яку Україна може запропонувати об’єднаній Європі, включно з Великою Британією. Ця компетенція — безпека. Україна матиме ключові збройні сили, ключову армію, яка стане серцевиною безпеки Європи. Британія готова в це вкластися”, — зазначив Подоляк.
У перспективі, вважає він, Європа отримає свою автономну, масштабну конструкцію безпеки, основою якої стане українська армія.
“Британія раніше за всіх це розуміє. До речі, як і країни східної Європи. Знову ж таки, багато з них орієнтовані на Британію. Країни Північної Європи теж прекрасно це розуміють. Далі нам потрібно ось цю концепцію, яка вже зафіксована в столітньому договорі з Британією, розвивати у відносинах з іншими європейськими країнами. Власне, Україна це і робить”, — сказав гість ефіру.
Наразі конфігурація взаємовідносин України з партнерами виглядає вкрай перспективно, упевнений Подоляк.
“Я б рекомендував нам менше звертати уваги на всі спекулятивні заяви про те, що, мовляв, зараз Сполучені Штати будуть про щось говорити з Росією, і це призведе до обвалення всього, що вже встигла Україна вибудувати. Ні, нічого подібного. Навпаки, все повільно, але, з усім тим, іде до формування дуже правильної конструкції нового безпекового альянсу й архітектури загальноєвропейської або євроатлантичної безпеки як такої. А головне — все йде до того, щоб усе-таки Росія просіла на те місце, яке вона має займати — місце країни-аутсайдера з максимально неперспективним майбутнім”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Відкривається нова сторінка у відносинах між Україною та Британією, — Желіховський
Нагадаємо, столітня угода Києва та Лондона закріплює, що Велика Британія надаватиме Україні щорічну військову допомогу на щонайменше 3,6 млрд доларів стільки, скільки буде потрібно. Сполучене Королівство також розширить внесок у підготовку спеціалістів для української бойової авіації та допомагатиме з постачанням літаків, що перебувають на озброєнні країн-членів НАТО.