Українська армія продовжує відрізати комунікації угруповання росіян на південному напрямку, — Маломуж (ВІДЕО)

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Деокупація українських територій не завершилась на Харківському напрямку. Це було початком наступальних операцій Збройних сил України (ЗСУ) на східному та південному напрямках. Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України генерал армії України Микола Маломуж.

“Україна продовжує стратегічний наступ. Це комплексна операція, яка враховує сили та розміщення сил противника. Відсутність резервів, можливості застосування противником високоточної бойової техніки на Луганському напрямку, частково на Донецькому та, звісно, ​​на Херсонському”, — пояснив експерт.

Маломуж зазначив, що російські окупаційні війська відступають у районі населених пунктів Лиман, Сватове та Кремінна.

“Це вузол, який дає можливість наступати Збройним силам України на Сєвєродонецьк. Це найважливіший напрямок, де ми маємо системно успіх”, — сказав він.

За словами експерта, українська армія має успіхи і на Донецькому напрямку.

“Це район Слов’янська та Бахмута. Там, де противник має потужні позиції, але ми просуваємось та деокупуємо деякі населені пункти”, — повідомив він.

Найважливішим напрямком є ​​південний, наголосив Маломуж.

“Південь — це можливість проведення наступальних операцій та блокування угруповання російських окупантів на правому березі Дніпра, особливо у Херсоні, що створює умови для оточення. І зараз ми відрізаємо комунікації противника: перекидання нових сил, вогневих засобів, боєприпасів, постачання пального, зимового одягу та харчування. Фактично противник повністю блокований — це передумова їхнього оточення і здавання в полон. Якщо руйнується ще й південний фронт, включно з Херсоном, це може бути проривом великого фронту, звільненням півдня і, можливо, рухом у напрямку Криму”, — наголосив він.

За словами експерта, велику роль в успіху контрнаступу Збройних сил України відіграє фактор часу.

“Бо противник намагається перекинути більш менш боєздатні частини з Сибіру та Уралу. Та й швидко підготувати мобілізованих. Росіяни вже кинули непідготовлених на фронт, подивилися, що вони здаються, що в паніці. Тому зараз у Росії є близько восьми навчальних центрів, де готують мобілізованих”, — пояснив він.

Маломуж вважає, що жовтень та листопад — це найважливіший час для деокупації Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей.

“Ці перспективи намічаються. Тут важливе планування. Це має бути не традиційна наступальна операція, а дуже потужна модель маневрування: удари з флангів, з тилу, диверсійні операції на окупованій території. І, звичайно, удари по складах, штабах, комунікаціях, мостах — те, що має повністю знекровити супротивника та забезпечити системний успіх. Це велика та важка робота”, — підсумував Микола Маломуж.

Читайте також: Деокупація України та демілітаризація Росії: Сили оборони продовжують звільняти країну від ворога (ВІДЕО)

Прямий ефір